12 ilde operasyon: 42 mağara, sığınak ve depo imha edildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kahramanlar Operasyonu kapsamında 12 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 45 adet mağara, sığınak ve deponun imha edildiğini söyledi.

12 ilde operasyon: 42 mağara, sığınak ve depo imha edildi
Yayınlama: 13.11.2023
A+
A-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) Mensubu Teröristlerin Kırsalda Kış Aylarında Barınmak İçin Hazırladıkları Mağara ve Sığınakların İmha Edilmesine Yönelik Gerçekleştirilen “Kahramanlar” Operasyonunda; 12 ilde 42 adet mağara, sığınak ve depo imha edildi. Teröristlerin inlerini bir bir başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz.

Şırnak, Erzincan, Muş, Van, Bingöl, Hatay, Hakkari, Kars, Mardin, Tunceli, Siirt ve Bitlis’te J-SİHA ile birlikte ATAK helikopterlerinin de yer aldığı Kahramanlar operasyonlarında;

📌7 adet AK-47 piyade tüfeği,
📌5 adet anti-personel MAYINI,
📌112.5 kg PATLAYICI madde,
📌2 adet PKMS makinalı tüfek,
📌33 adet EL BOMBASI,
📌9 adet top, HAVAN ve OBÜS mühimmatı,
📌15 adet EYP,
📌1 adet RPG-7 ROKETATAR,
📌18 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği,
📌1 adet G-3 piyade tüfeği,
📌1 adet HAVAN silahı,
📌2 adet UÇAKSAVAR mühimmatı,
📌3 adet bomba atar mühimmatı,
📌127 adet tüp, (EYP yapımında kullanılan)
📌1.249 adet mühimmat adet mühimmat, (7.62 mm uzun namlulu, 7.62×54 makineli tüfek, 14.5 mm uçaksavar ve 12.7 mm uçaksavar mühimmatlarının da aralarında bulunduğu)
📌22 adet TELSİZ ile çok sayıda gıda, yaşam, sağlık malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi. Terör örgütünün kış aylarında kullanmak için hazırladığı sığınaklar tespit edilip tek tek imha edildi.

Kahraman Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin.

Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.