İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün partisinin düzenlediği programa katılmak üzere Kütahya’ya geldi. Akşener, Kütahya Belediye Başkanlığı için Ahmet Tekdemir’in adaylığını açıklayarak, “Biz bu ülkeyi yönetebileceğimizi, milletimize belediye başkanlarımız üzerinden ispatlayacağız. Onun için biz bu yola beraber çıktık. Ben size inanıyorum” dedi.
Akşener, “Yerel seçimlerden başlayarak bu ülkenin üçüncü bir seçeneğini yani İYİ Parti’yi milletimizin tercihine sunmak üzere yeniden kuruluş ayarlarımıza döndük. Eğer belediyelerimize doğru ulaşabilirsek, milletimize gerçekten ulaşabilir, kendimizi anlatabilirsek ben iddia ediyorum, aday olmuş arkadaşlarımızın büyük çoğunluğu milletimizin tensipleriyle kazanacaklardır. Hırsızlık yapmadan, yandaş kayırmadan, çalmadan, çaldırmadan, ahlaklı davranarak iyi belediyeciliği ve sosyal belediyeciliği hayata geçirerek örnek olacak arkadaşlarımızla 2028’de bu ülkeyi biz yöneteceğiz” dedi.