21’inci Bosphorus Cup Adalar’dan start alıyor

21’inci Bosphorus Cup Adalar’dan start alıyor
Yayınlama: 22.09.2022
Düzenleme: 13.12.2022 15:11
A+
A-

Türkiye’nin dünyaya ihraç ettiği en büyük spor organizasyonlarından biri olan Bosphorus Cup, 21’inci kez İstanbul’da start alıyor. Yarın ‘İstanbul Yelken Açıyor’ sloganıyla Adalar-Kalamış hattında gerçekleşecek ilk yarışın ardından, herkesin sabırsızlıkla beklediği Boğaz Yarışı etabı ise 24 Eylül Cumartesi günü muhteşem bir görsel atmosferde düzenlenecek. 10 farklı ülkeden yerli yabancı toplam 900 sporcunun yarışacağı 21. Bosphorus Cup’ın yeni şampiyonu, 25 Eylül Pazar günü Caddebostan açıklarında gerçekleşecek son yarışla belli olacak.

21'inci Bosphorus Cup Adalar'dan start alıyor

Türkiye’nin dünyaya ihraç ettiği en büyük spor organizasyonlarından biri olan Bosphorus Cup, 21’inci kez İstanbul’da start alıyor. ‘İstanbul Yelken Açıyor’ sloganıyla IRC, ORC, gezi tekneleri ve sportif tekneler olmak üzere toplam sekiz kategoride gerçekleştirilecek olan 21. Bosphorus Cup, bir kez daha İstanbul’un tüm güzelliklerini dünyaya tanıtacak. Yarın start alacak organizasyonda bu sene Romanya ve Bulgaristan başta olmak üzere 10 farklı ülkeden toplam 400 yabancı sporcu yarışacak. All – Accor Live Limitless, Miles&Smiles ve Jumbo ana sponsorluğunda gerçekleşecek yarışa, yerli ve yabancı toplam 900 sporcu katılacak.

22 Eylül Perşembe günü; Caddebostan açıklarındaki antrenman ile başlayan 21. Bosphorus Cup’ta ilk yarış, 23 Eylül Cuma günü Adalar’dan start alacak ve Kalamış’ta sona erecek. Adını İstanbul Boğazı’ndan alan organizasyonun her yıl muhteşem bir atmosferde gerçekleşen Boğaz Yarışı etabı ise 24 Eylül Cumartesi günü düzenlenecek. Yelkenliler, hiçbir motor gücü olmadan sadece rüzgâr enerjisiyle aynı anda boğazda fora diyecek. Bosphorus Cup, Boğaz Yarışı’nın ardından 25 Eylül Pazar günü Caddebostan açıklarındaki yarışla sona erecek ve genel klasmanda birinci olan takım kupanın sahibi olacak. Bosphorus Cup’ta dereceye giren takımlara Miles&Smiles’tan toplam 1 milyon Mil hediye edilecek.

Gorbon: Tüm dünya takip ediyor

Tüm dünyadan yelkencilerin merakla beklediği yelken organizasyonlarından biri olan Bosphorus Cup’ın kurucusu Orhan Gorbon, böylesine güç bir organizasyonu yıllardır başarıyla gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Gorbon, ”Bosporus Cup dünyadaki en önemli yelken yarışlarından birisi konumunda ve Boğaz Yarışı etabı onu eşsiz kılıyor. Tüm dünyadan yelken severlerin takviminde yer alan, takip ettikleri bir yarış konumundayız. Bosphorus Cup, Türkiye’nin markasıdır. Yurt dışındaki tüm yelkenciler de bu markayı tanıyor, biliyor. Bu konuda büyük gurur duyuyorum” dedi.

En iyi seyir noktaları

24 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek Boğaz Yarışı Etabı’nda tekneler Dolmabahçe’den start alarak Anadolu Hisarı şamandırası ve Çırağan şamandırası arasındaki hatta dümen kıracak. Çırağan Sarayı önünde yarışın tamamlanacağı etkinliğin en iyi seyir noktaları Ortaköy Meydanı, Akıntıburnu-Arnavutköy, Aşiyan, Tarabya Koyu. Ayrıca 24-25 Eylül’deki Boğaz ve Caddebostan Etabı, www.youtube.com/user/BosphorusCup adresinden canlı olarak takip edilebilir. (Milliyet)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.