‘4-5 yaş çocuklara şiş batırma’ olayına ilişkin Bakanlıktan flaş açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şanlıurfa’da 4-5 yaşındaki çocuklara şiş batırıldığı görüntülerle ilgili, olaya karışanlar hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu çocukların devlet koruması altına alındığını duyurdu.

‘4-5 yaş çocuklara şiş batırma’ olayına ilişkin Bakanlıktan flaş açıklama
Yayınlama: 10.10.2023
A+
A-

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan ‘Şanlıurfa’da 4-5 yaşındaki çocuklara şiş batırdılar’ başlıklı haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtilerek, “Olayın öğrenilmesinin hemen ardından Şanlıurfa İl Müdürlüğü ekiplerimiz ivedilikle harekete geçerek olayın gerçekleştiği iddia edilen adrese intikal etmişlerdir. Bakanlığımız tarafından olaya karışan şahıslarla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur” ifadelerine yer verdi.

KORUMA ALTINA ALINDILAR

Bakanlık, “Yapılan incelemeler neticesinde haberlere ve paylaşımlara konu olan çocuklar devlet koruması altına alınmıştır. Koruma altına alınan çocuklara yönelik uygun hizmet modelleri uzman personellerimiz tarafından yürütülmektedir. Çocukların üstün yararı ilkesince söz konusu görüntülerle ilgili Şanlıurfa Sulh Ceza Hakimliğine erişim engelleme talebinde bulunulmuştur. Bakanlık olarak davaya müdahil olarak suçluların en ağır cezayı alması için hukuki sürecin yakın takipçisi olacağız” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.