99 ofisin bulunduğu iş merkezi 7 saatte söndürüldü! Korkunç manzara

Bursa’da küle dönen 10 katlı iş merkezindeki yangın, soğutma çalışmalarının ardından 7 saat sonra tamamen söndürüldü. 99 ofisin zarar gördüğü yangının boyutu, gün ağırınca ortaya çıktı.

99 ofisin bulunduğu iş merkezi 7 saatte söndürüldü! Korkunç manzara
Yayınlama: 13.11.2023
A+
A-

Yangın, saat 01.00 sıralarında Nilüfer ilçesi Özlüce Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Bulvarı’ndaki 10 katlı bir iş merkezinde çıktı. Çevredekilerin ihbarı ile olay yerine itfaiye, AFAD, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. 99 ofisin bulunduğu binada alevler, dış cephenin kompozit yalıtım malzeme ile kaplı olması nedeniyle hızla büyüdü.

Alevler tüm binayı sararken, bölgeye Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı 33 itfaiye aracı ile 130 personel sevk edildi. Ekipler, 7 saat süren müdahale ile alevleri tamamen söndürdü. Bina önündeki otomobilin de yandığı yangın sonrası, büyük zararın oluştuğu ofisler havadan drone ile görüntülendi.

Yangının boyutu gün ağırınca ortaya çıkarken, hasar tespit çalışmalarına da başlandı. Giriş katında bulunan kafeden çıktığı değerlendirilen yangının nedeni de araştırılıyor.

“YANGIN GÜNDÜZ OLSAYDI FELAKETİ YAŞARDIK”

Yangında ikinci kattaki ofisinin tamamen kullanılmaz hale geldiğini belirten İlhan Hocaoğlu, “Polis ekipleri önlemlerden dolayı içeriye almıyor. Dıştan görünüş itibariyle her şey kül olmuş. Ben yangını gece 02.30 sıralarında öğrendim. Bir arkadaşım telefonla arayıp ‘Ofisinin olduğu iş merkezi yanıyor’ dedi. Apar topar evden çıkarak geldim. Kimisi kafeden çıktı diyor, kimisi de yıldırım düştü diyor. Yangının çıkış sebebini raporlar çıkınca öğreneceğiz. Yangın gündüz olsaydı felaketi yaşardık. İzdihamdan ve dumandan dolayı herkes birbirini ezmeye çalışırdı. Sabah olsaydı, şalterler kesilecekti. Şalterler kesilince asansörler çalışmayacaktı. Yani kısacası yangın sabah olsaydı, dumandan ve izdihamdan dolayı çok can kaybı yaşanırdı” dedi.

1/12

2/12

3/12

4/12

5/12

6/12

7/12

8/12

9/12

10/12

11/12

12/12

Bursa’nın önemli iş merkezlerinden bir tanesi olduğunu belirten Hocaoğlu, “158 ofisi içinde barındırıyor. Toplamda 450-500 kişinin iş yeri demek oluyor bu da. Sadece en üst katta 60 kişi çalışıyordu. Doktorlar, diyetisyenler gibi meslek sahibi insanlar çalışıyordu burada. Bunları göz önünde bulundurduğumuz zaman, eğer ki yangın sabah olsaydı ciddi bir izdiham olurdu. Gece geldiğimde ciddi bir polis kalabalığı vardı. Önlemler alınmıştı, kimse içeri giremiyordu. Birçok itfaiye ekibi müdahale ediyordu. Arka taraf tamamen yanıyordu, orayı söndürüyorlardı. Ön tarafa giriş olmadığı için bu bölgeyi göremedik zaten. Ofisim ikinci kattaydı. İçeriye daha giremedim ancak görüntü itibariyle her şeyim küle dönmüş durumda. Özel yaptırdığım masalar ve bilgisayarlar vardı. En az 500 bin lira zararım gözüküyor. Görüntü itibariyle 4 ay burada çalışamayacağız. Raporu beklemekten başka çaremiz yok” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.