ABD’de, Delta varyantından hastaneye yatanların % 97’si aşı olmayanlar

Reuters’ın geçtiği habere göre, ABD’li yetkililer Cuma günü yaptığı açıklamada, COVID-19’un Delta varyantının şu anda dünya çapında baskın bir …

ABD’de, Delta varyantından hastaneye yatanların % 97’si aşı olmayanlar
Yayınlama: 18.07.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:16
A+
A-

Reuters’ın geçtiği habere göre, ABD’li yetkililer Cuma günü yaptığı açıklamada, COVID-19’un Delta varyantının şu anda dünya çapında baskın bir tür olduğunu ve ABD’de neredeyse tamamen aşılanmamış insanlar arasında bir ölüm artışının eşlik ettiğini söyledi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Direktörü Rochelle Walensky bir basın brifingi sırasında yaptığı açıklamada, ABD’de COVID-19 vakalarının bir önceki haftaya göre %70 arttığını ve ölümlerin %26 arttığını ve ülkenin düşük aşılama oranlarına sahip bölgelerinde salgınların meydana geldiğini söyledi.

CDC verilerine göre, yedi günlük ortalama günlük vaka sayısı şu anda 26.000’den fazla, Haziran ayının en düşük seviyesi olan 11.000 vakanın iki katından fazla.

Beyaz Saray COVID-19 müdahale koordinatörü Jeff Zients, vakalardaki en keskin artışın Arkansas, Florida, Louisiana, Missouri ve Nevada’da meydana geldiğini söyledi. Tüm bu eyaletler ortalamanın altında aşılama oranlarına sahiptir.

Walensky, “Bu, aşısızların pandemisi haline geliyor” dedi ve ABD’de COVID-19 ile hastanelere girenlerin %97’sinin aşısız olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.