Adalar Belediyesini soyan firari FETÖ’cü Karaarslan, Ekrem İmamoğlu’yla da iş yapmış!

Adalar Belediyesini soyan firari FETÖ’cü Karaarslan, Ekrem İmamoğlu’yla da iş yapmış!
Yayınlama: 20.12.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:29
A+
A-

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu hakkında 2016’dan bu yana FETÖ üyeliği iddiasıyla soruşturma yürütülüyor. İmamoğlu, Adalar Belediyesi’ne de iş yapan  FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan’a milyonlarca liralık ihale verdiği ortaya  çıktı.

Adalar Belediyesini soyan firari FETÖ'cü Karaarslan, Ekrem İmamoğlu’yla da iş yapmış!

CHP, 31 Mart’taki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu gösterdi. Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı İmamoğlu’nun 2016’dan bu yana FETÖ şüphelisi olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu hakkındaki soruşturmanın İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütüldüğü öğrenildi. Halen Beylikdüzü Belediye Başkanı olan İmamoğlu hakkındaki FETÖ soruşturmasının, örgütün “Belediyeler İmamı” olan firari Erkan Karaarslan’ın Adalar Belediyesi’ne de iş yaptığı E Yöntem A.Ş. isimli şirketine yüklü ihaleler verdiği iddialarını da içeren Hasan Basri Akın’ın suç duyurusu üzerine başlatıldığı belirtildi.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nca açılan ve yetkisizlik kararı ile İstanbul Başsavcılığı’na gönderilen soruşturma dosyasının, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nca yürütüldüğü öğrenildi.

Adalar Belediyesini soyan firari FETÖ'cü Karaarslan, Ekrem İmamoğlu’yla da iş yapmış!

SABAH’ın ulaştığı bir belgede, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu, Büyükçekmece 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 12 Ekim 2017 gün ve 2016/506 esas sayılı bir yazına karşılık cevap yazısında şu ifadeler kullanılıyor: “İlgili sayılı yazınız uyarınca, Ekrem İmamoğlu hakkında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’ne üye olma suçundan savcılığımızın 2016/140360 sırasına kayıtlı olarak soruşturma yürütüldüğü kayıtlarımız tetkikinden anlaşılmıştır.” İmamoğlu hakkında söz konusu yazıda bahsi geçen soruşturma dosyasının halen açık olduğu, Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nda devam ettiği kaydedildi. Şikâyetçi Hasan Basri Akın tarafından savcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, Ekrem İmamoğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevine geldiği 2014 yılından itibaren FETÖ’cü Erkan Karaarslan’a Beylikdüzü Belediyesi’nden danışmanlık ve eğitim hizmeti alım işi adı altında sürekli iş verdiğini ve bu durumun Karaarslan’ın FETÖ bağlantısının basında yer aldığı Eylül 2016’ya kadar sürdüğü ifade edildi. SABAH’ın ulaştığı iki belgenin birinde Beylikdüzü Belediyesi’nin E-Yöntem firmasına 26 Mayıs 2016’da 1 milyon 809 bin liralık, diğer belgede ise 9 Mayıs 2016’da ise 346 bin 666 liralık Eğitim ile Yazılım Destek ihaleleri verdiği görülüyor. Soruşturma kapsamında ayrıca Ekrem İmamoğlu hakkında 15 Temmuz ve Gezi kalkışmasına ilişkin bazı iddiaların da araştırıldığı öğrenildi.


Ekrem İmamoğlu ile Erkan Karaarslan’ın samimiyeti sosyal medya hesaplarına da yansıdı. Karaarslan 29 Ağustos 2014’te İmamoğlu ile fotoğrafını paylaşıp, “Sayın Ekrem İmamoğlu ile cuma akşamı bütçe, performans, iç kontrol konulu toplantıları Beylikdüzü’nde sürdürüyoruz” mesajı yazdı. Karaaslan 7 Haziran 2014’te ise “Başkanım köprüyü geçtik yoldayız” mesajı attı.

Erkan Karaarslan danışmanlık hizmeti adı altında Türkiye genelinde aralarında Adalar Belediyesi’nin de olduğu yüzlerce belediye ile iş yaptı. Kendisi, eşi ve kayınbiraderi adına 8 şirket kurdu. Rekabet havası yaratmak için kendisine ait iki şirketi ihaleye soktu. Birçok ihaleye ise tek başına girdi. 15 Temmuz sonrası FETÖ’ye finans sağlama ve terör örgütüne üye olmaktan 14 ay tutuklu kaldı. Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesi 29 Eylül 2017’de adli kontrol ve yurtdışına çıkış yasağı koyarak şartlı tahliye etti. İtiraz üzerine yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi. Ancak o tarihten bu yana Karaarslan firari durumda.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.