Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden faytonlar için flaş karar

Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden faytonlar için flaş karar
Yayınlama: 20.06.2017
Düzenleme: 13.12.2022 15:36
A+
A-

İstanbul’da Adalar ilçesinde son dönemde sık sık tartışma konusu olan faytonlarla ilgili yeni düzenleme getirildi.

Adalar İlçe emniyet Müdürlüğü'nden faytonlar için flaş karar

Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü, bütün fayton sürücülerinin tek tip kıyafetle görev yapmasını zorunluluk haline getirdi. Dün başlayan uygulama ada halkı ve turistler tarafından beğeniyle karşılandı.

 

İstanbul Büyükada’da turistlik amaçlı olarak bulunan fayton sürücüleri turizm sezonunun açılmasıyla tek tip kıyafet giyemeye başladı. Büyükada, Heybeli, Burgazadası ve Kınalıada’da ulaşım ve turistlik tur amaçlı kullanılan faytonlarda bundan böyle lacivert ve kırmızı renklerin hakim olduğu tek tip kıyafet giyilecek.

Faytoncular Odası Başkanı Hasan Ünal, konu ile ilgili olarak, “Burada hep bir uyum içerisinde, müşteriye yönelik olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Burada yerli yabancı müşterilerimizin kedilerini daha iyi hissetmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin içinde bir çekingenlik vardı. Bu elbiselerle müşterilerimiz gönül rahatlığı ile evlerine gidiyorlar. Dışarıdan gelen turistler için de bir temizlik bir güzel görünüş sağlamış olduk.”

Yıllardır faytonculuk yapan İsrafil Korkmaz, Adalar deyince ilk akla faytonun geldiğini söyleyerek, “Bunun da bir resmiyeti bir kıyafeti olmalı… Bunun için ilçe emniyet müdürünün bizimle yapmış olduğu bu çalışma için ona da çok teşekkür ediyoruz. Hoş oldu. Turizm açısından çok önemli, görsellik açısından çok önemli bir çalışma oldu.” dedi DHA

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet