Adaların en güzel bahçesine geliyoruz

Adaların en güzel bahçesine geliyoruz
Yayınlama: 24.06.2024
A+
A-

Grup Gündoğarken, Burgazada’da hayranları ile bir araya gelecek. Konser, 7 Temmuz Pazar günü saat 20.00’de başlayacak.

#Grup Gündoğarken adıyla tanınan Gökhan ve Burhan Şeşen kardeşler, 7 Temmuz’da #Burgazada’da müzikseverlerle buluşacak.

Konserin duyurusunda “Adaların en güzel bahçesine geliyoruz. Unutulmaz Gündoğarken şarkılarının yanında yeni şarkılarımız ile buluşmaya hazır mısınız? Gün batımında görüşmek üzere” denildi.

Grup Gündoğarken

Grup Gündoğarken, kendine has müzik tarzıyla ünlenen Türk müzik grubudur. İlhan, Burhan ve Gökhan Şeşen tarafından 1982 yılında kuruldu. 1983 yılında Levent Kırca Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Kadıncıklar” adlı müzikli oyunun müziklerini yaparak ve sahnede icra ederek profesyonel müzik hayatına başladı. Grubun kurucularından İlhan Şeşen’in solo çalışmalarına ağırlık vermesiyle kısmen dağılan grubun bu adla yaptığı etkinlikler azalmıştır.

Tiyatro çalışmalarına Ferhan Şensoy’un İçinden Tramvay Geçen Şarkı, Levent Kırca ve Oya Başar Tiyatro’sunun sahnelediği Aşağı Yukarı, Gereği Düşünüldü ve Hangi Yüzle isimli oyunların müziklerini yaparak ve sahnede icra ederek devam ettiren Gündoğarken, İstanbul’un çeşitli gece kulüplerinde müzik çalışmalarını sürdürdü. 1989 yılında Olacak O Kadar komedi programının jeneriğini yaptı ve grup üyeleri programda birkaç kez konuk oyuncu olarak bulundu.

Türkiye’nin çeşitli illerinde konserler veren “Grup Gündoğarken” Türkiye’yi Malezya ve Mısır’da temsil etmiştir.

1986 yılında ilk albümleri Bir Yaz Daha Bitiyor çıktı. Bu albüm özellikle Bir Yaz Daha Bitiyor, Sen Benim Şarkılarımsın ve Sarmaş Dolaş şarkılarıyla beğeni topladı.

1988 Eurovision Türkiye Elemelerine, daha sonra Yaz Bulutları albümüne koyacakları Resimler şarkısıyla katıldı ve finale kalmasına rağmen Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanamadı.

1989 yılında Bir Günlük Aşk adlı üçüncü albümleri çıktı. Bu albümde Bahar Oldum, Hayallerimi Bırak, Güneş Buluta Girdi ve Yol Aldım Sevdalardan şarkıları çok beğenildi. Ama grup asıl çıkışını 1992’de çıkan Ankara’dan Abim Geldi albümüyle yaptı. Albümden Gibi Gibiyim, Beni Aldatma ve albüme ismini veren Ankara’dan Abim Geldi şarkıları beğenildi.

1994 yılında topluluk üyeleri birlikte müzik yapmaya ara verdi. Bu arada grubun üyesi Burhan Şeşen, 13 Mayıs 1996’da ilk solo albümü Bir Düş Gördüm’ü çıkardı. Bu albümü 30 Nisan 2005’te 1, 2, 3… Tıp izledi.

1998 yılında en iyi şarkılarının tekrar düzenlenmiş versiyonlarından oluşan Mest Of Gündoğarken çıktı. Sen Benim Şarkılarımsın ve daha önce Leman Sam tarafından seslendirilen Rüzgâr (Bana Esmeyi Anlat) albümün öne çıkan şarkıları oldu.

2000 yılının Aralık ayında İstanbul-Atina-İstanbul çıktı. Albümde bulunan Ellerimde Çiçekler şarkısı ön plana çıktı. Bunun üzerine sekiz sene albüm çalışmalarına ara veren grup konserler vermekle yetindi.

2008 yılına gelindiğinde Burhan Şeşen ve Gökhan Şeşen topluluğu iki kişi olarak sürdürmeye karar verdi. Hayat Bu adlı sekizinci albümleri çıktı. Fakat bu albüm de yeterli ilgiyi görmedi. Grubun ilk 2 albümü aynı yıl 2 CD olarak yeniden basıldı.

2017 yılında (9 yıl aradan sonra) Gündoğarken yeni albümleri ‘Özlemişim’i çıkardı. Müzik yazarlarından olumlu yorumlar aldı. Albüm diğer albümlere nazaran çok farklı ses çeşitliğine sahiptir. Trumpet ve Elektro gitar sololar ön plandadır. (Vikipedi)

#Grup Gündoğarken #burgazada

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.