Adaların eski kaymakamının ataması iptal edildi

Adaların eski kaymakamının ataması iptal edildi
Yayınlama: 27.01.2024
A+
A-

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atamalarına göre, 20 ile vali yardımcısı, 127 ilçeye kaymakam atandı.

Bazı illerde ise vali yardımcısı ve kaymakam atamaları kararı iptal edildi. O isimlerden birisinin ise 2018 yılında Adalar Kaymakamlığı’ndan istifa eden Hikmet Dengeşik

23 Ağustos 2023 tarihli ve 2023/388 sayılı kararla, Onur Titiz’in İzmir Kiraz Kaymakamı iken Gaziantep Nurdağı Kaymakamlığına, Mehmet Kılıç’ın Malatya Doğanşehir Kaymakamı iken Erzurum Pazaryolu Kaymakamlığına, Hikmet Dengeşik’in İzmir Vali Yardımcısı iken Manisa Vali Yardımcılığına, Aziz Mercan’ın Yalova Vali Yardımcısı iken Bolu Vali Yardımcılığına, Kenan Eskin’in Malatya Vali Yardımcısı iken Çorum Vali Yardımcılığına, Mehmet Keklik’in Afyonkarahisar Vali Yardımcısı iken Niğde Vali Yardımcılığına atanmasına dair hükümler iptal edildi.

Adaların eski kaymakamının ataması iptal edildi

Adalar Kaymakamlığı’ndan istifa etmişti

Atama kararı iptal edilen isimlerden birisi olan İzmir Vali Yardımcısı Hikmet Dengeşik’in 2018 yılında AK Parti’den milletvekili adayı olmak için istifa etmiş ancak aday gösterilmemişti. Nisan 2018’de İstanbul Adalar Kaymakamlığı görevinden istifa eden Dengeşik, Bingöl’den milletvekili adayı olmak istedi. Ancak AK Parti listelerine giremeyen Hikmet Dengeşik, daha sonra kamudaki görevine geri dönerek İstanbul Vali Yardımcılığı’na atanmıştı.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.