Adalılar Dikkat! Akülü araçlar..!

Adalılar Dikkat! Akülü araçlar..!
Yayınlama: 30.06.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:27
A+
A-

Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü UKOME kararıyla girilmesi yasak olan yerlerde akülü araçların kullanımına kesinlikle izin vermeyecek.

Adalar’da bilhassa yaz aylarında artan nüfus sebebiyle dar olan ada yollarında büyük sorun olan, verilen ruhsatlar kadar bir de kaçak olarak ada yollarında terör estiren ve birçok şikayete konu olan akülü araçlar için sıkı denetim başlıyor.

Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü Adalar’da girilmesi yasak olan, yayalaştırılan yerlerde akülü araç kullanımına göz açtırmayacak. Bugünden itibaren UKOME kararıyla girilmesi yasak olan yerlerde cirit atan akülü araçlar bir bir toplayarak kamyonla çıkarma gemisine yükleyip ana karaya gönderilecek. Araç sahiplerine de yüklü miktarda cezalar yazılacak.

04.08.2017/5-3.C sayılı Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kararları (UKOME) gereğince, Adalar İlçesi Büyükada, Heybeliada, Burgazadası ve Kınalıada  vapur iskeleleri çevresinde yaya ve araç trafiğinin (fayton, bisiklet ve akülü araçlar) çok yoğun olması nedeniyle ölümlü ve yaralanmalı kazalar meydana geldiğinden ve insanların çekim merkezleri arasında daha rahat dolaşımını sağlamak amacıyla Büyükada, Heybeliada, Burgazadası ve Kınalıada’da bazı yollar yayalaştırıldı. Buralarda araç kullanmak kesinlikle yasak

Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz Adalar İlçe Emniyet Müdürü Murat Bingöl, uygulamanın kesinlikle yaşlı, engelli ve hasta vatandaşlarımızla ilgisi olmadığı bilhassa onların rahatı ve güvenliği için olduğu, uygulamanın son zamanlarda rayından çıkmış akülü araçların çocukların kullanımına kadar düşmesi ve korsan olarak kullanılan araçlara dönük olduğunun altını çizdi. Emniyet Müdürü Bingöl, uygulamanın ilçenin huzur ve güvenliğini sağlamak için ilçe dahilinde insan ve yük taşımacılığında kullanılan akülü araç trafik düzenini sağlamak, kullanım düzeni getirmek olduğunu ifade etti.

Yasak olan yayalaştırılan yollar şöyle;

Büyükada

Gülistan Caddesi, Çınar Caddesi, 23 Nisan Caddesi (Şehit Recep Koç Caddesi ile Çınar Caddesi arası), Büyükada İskele Caddesi, Çiçek Yalı Sokak, Lonca Sokak, Kıvılcım Sokak, Gündüzbey Sokak, Fenerbahçeli Lefter Sokak, Liman Sokak, Özdemir Sokak, Zağnospaşa caddesi (Yel Üfürdü Sokak ile Kıvılcım Sokak arası), Halikarnas Sokak, Oltacı Sokak, Güldalı Sokak, İsa Çelebi sokak, Eğri Sokak, Tümay Sokak, Çınar Meydanı Sokak, Altınordu Sokak (Yel Üfürdü Sokak ile Şehit Recep Koç Caddesi arası), Yel Üfürdü Sokak (Gülistan Caddesi ile Altınordu Sokak arası)

Heybeliada

Rıhtım Caddesi, Ayyıldız Caddesi (Kışlaardı Sokak ile Heybeli Mektebi Sokak arası), Kışlaardı Sokak (Rıhtım Caddesi ile Ayyıldız Caddesi arası), İşgüzar Sokak (Ayyıldız Sokak ile Bulut Sokak arası)

Burgazada

Gezinti caddesi (Yalı Caddesi ile No:39 arası), Çarşı caddesi (Gezinti Caddesi ile Köykahya Sokak arası),Cami Sokak

Kınalıada

Sahilhaneler Sokak (Kınalıçarşı Caddesi ile Sakibey arası), Kınalı Çarşı Caddesi (Ferit Tüzün Sokak ile Alsancak Caddesi arası), Alsancak Caddesi (Kınalıçarşı Caddesi ile Bahçeli Sokak arası), İskele caddesi (Alsancak Caddesi ile Başar Acarlı Caddesi arası)

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet