‘Aile Bankası en geç yıl sonu kurulacak’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Bankası ile ilgili “Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz. Bütün kriterleri oluşturduk” açıklamasını yaptı.

‘Aile Bankası en geç yıl sonu kurulacak’
Yayınlama: 03.11.2023
A+
A-

ASLIHAN ALTAY KARATAŞ Ankara – Göktaş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde önceki günkü kabine toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Aile ve Gençlik Bankası Kanun Teklifinin önümüzdeki günlerde TBMM’ye geleceğini belirten Göktaş, “Deprem bölgesi için pilot proje başlatıyoruz. Akabinde de genişleteceğiz. Gençlerimizin beklediği bir müjdeydi. Meclisin tasarrufunda ama biz bunu en kısa sürede hayata geçireceğiz” dedi. 

Aile ve Gençlik Bankası’nın evlenecek gençlere vereceği 150 bin lira evlilik kredisi için kriterlerin belirlenip belirlenmediğine ilişkin soru üzerine Göktaş, “Bütün kriterleri oluşturduk, bütün altyapı şu anda hazır. Gelir kriteri var, yaş kriteri var. 18-27 yaş gibi, ama bunların hepsi Meclis’te görüşülecek. Kriterlere uyan herkes, bundan faydalanabilecek. 2 yıl geri ödemesiz, sıfır faizle vereceğimiz bir destek… Meclis’e önümüzdeki günlerde gelecek. Biz tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz” bilgisini verdi. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.