Airbnb platformuna yeni düzenleme

Airbnb platformuna yeni düzenleme
Yayınlama: 30.09.2023
A+
A-

Türkiye’de, Adalar’da son dönemde Airbnb platformuna yeni düzenleme getirilmesi gündemde. İşte ekim ayında çıkması beklenen düzenlemelerde yer alan maddeler…
Son dönemde tatilcilerin ucuz ve güvenilir olduğu gerekçesiyle Airbnb kullanımı arttı. Airbnb platformu üzerinden yapılan turistik faaliyetlere yeni düzenleme geliyor.

BloombergHT’de yer alan habere göre işte Airbnb düzenlemesinde yer alacak maddeler:

Airbnb yapılan konutta mutlaka yangın merdiveni zorunluluğu getirilecek. Airbnb yapılacak binaya turizm konutu tabelası asılması şart olacak.
Apartman içerisinde bir daire Airbnb yapacaksa apartman sakinlerinden izin alacak. İzin verilmediği takdirde apartman dairesinde Airbnb yapılamayacak.
Bunlarla birlikte başka düzenlemelerin de gündeme geleceği belirtiliyor.


AIRBNB NEDİR?
Airbnb, konut sahiplerinin, konaklayacak yer arayan insanlara konutlarını kısa süreliğine kiralamasına imkan veren bir uygulama.

192 ülkede 33 bin şehirde 800 binin üzerinde kiralık mekan seçeneği sunan Airbnb, Ağustos 2008’de ABD’nin San Fransisco şehrinde kuruldu.

Türkiye’de de yaygın olarak kullanılan bu uygulama sayesinde insanlar, konaklamalarını daha ekonomik şekilde gerçekleştirebiliyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.