Akyaka Uçurtma Şenliğinde Gelenek Bozulmadı

Akyaka Uçurtma Şenliğinde Gelenek Bozulmadı
Yayınlama: 28.04.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:28
A+
A-

Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet il müdürlüğüne bağlı Muğla Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünce organize edilen Uçurtma Şenliği Akyaka Sahilinde yapıldı.

Sevgi evleri’nde kalan çocuklar, ve halkın katılımı ile Akyaka sahilinde eğlenceli bir gün geçiren ve Palyaçolar eşliğinde eğlenceye doyan çocuklar, sahilde uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı.

Sahilde koruyucu aileleri ile birlikte gelen çocuklar için folklor gösterisi, canlı müzik eşliğinde oyun, uçurtma şenliği ve spor müsabakaları düzenlendi. Folklor gösterisi ile başlayan etkinliğe hafta sonu olması nedeni ile katılım fazla olurken, çocuklar ve aileler uçurtmaları sahilde uçurarak ve düzenlenen yarışmalara katılarak haftanın stresini attı. Muğla Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler il müdür vekili Seda Cesur;Muğla Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi ve Çocuk Evlerinde kalan çocuklarımız ile ilgili uçurtma şenliğini düzenliyoruz. Amacımız çocuklarımızın toplum ile kaynaşması Gördüğünüz gibi yarışmalarımız var, Çuval, halat çekme ve uçurtma yarışması. Amacımız çocuklarımızın kötü alışkanlıklar olmadan da eğlenebileceklerini göstermek. çocuklarımızın topluma yararlı birer birey olması için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz” dedi.Neşeli bir eğlencenin gözlendiği Akya Uçurtma şenliğinde gelenek bozulmadı.Yarışmada dereceye girenlere hediyeler verilirken yarışmanın birincisi Fethiye’den Tolgahan Adar oldu.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet