Amasya, İsmail dedeyi konuşuyor! Her akşam, 1 saat aynı yerde buluşuyorlar

Amasya’da yaşayan 77 yaşındaki İsmail Tuna, her akşam verdiği sokak konserleriyle dinleyicilerinin beğenisini kazanırken, performansıyla da yaşıtlarına taş çıkartıyor. Öte yandan Tuna, Sibel Can ile düet sorusuna da cevap verdi.

Amasya, İsmail dedeyi konuşuyor! Her akşam, 1 saat aynı yerde buluşuyorlar
Yayınlama: 06.11.2023
A+
A-

Akşam olunca Yeşilırmak’ın kıyısındaki konser alanının yolunu tutup eline aldığı karaoke mikrofonuyla dinleyicilerine şarkı ve türküler okuyan Tuna, saz melodilerini ise ağzıyla seslendiriyor. Yaklaşık bir saat süren konserde dinleyicilerinin alkışlarıyla mutlu olan yaşlı adam, bu sayede stres attığını söyledi.

“SİBEL CAN İLE DÜETİ HERHALDE YAPAMAYIZ, ZANNETMİYORUM”

Sanat güneşi Zeki Müren hayranı olan İsmail dede, sesini ve hareketlerini müthiş bulduğu Sibel Can ile ‘düet yapabilir misiniz’ sorusuna ise, “Herhalde yapamayız, zannetmiyorum. Daha henüz acemiyim. Bu işin başındayım. Çağırırsa memnuniyetle tanışmak isterim. Fakat düet içinse ön çalışma yapmamız gerekir” diye konuştu.

“NE GÖZLÜK, NE BASTON DİMDİK AYAKTAYIM”

Eşinin vefatı sonrasında çok sevdiği memleketinden gitmek istemediği gibi sağlığına da dikkat ettiğini anlatan 3 çocuk, 7 torun sahibi memur emeklisi Tuna, “Ne gözlük, ne baston dimdik ayaktayım. Enerjiğim, yaşantıyı seven bir kişi olarak karşınızdayım. Stres yapmıyorum. İyi sözü kalbime koyuyorum. Kötü sözü kulağımın arkasına atıyorum. Bu kadar basit” şeklinde konuştu.

Sanatçı Nurettin Karademir de, yaşıtlarına taş çıkartan arkadaşıyla gurur duyduğunu belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.