Atilla Aytaç’ın Erdem Gül’ü bitirme planı!

Atilla Aytaç’ın Erdem Gül’ü bitirme planı!
Yayınlama: 30.01.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:29
A+
A-

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde partisi tarafından tekrar aday gösterilmeyen Atilla Aytaç’ın partisi CHP aleyhine çalıştığı iddia edildi.

2014 yılında CHP’den aday gösterilip seçimleri kazanan Atilla Aytaç iddiaya göre 31 Mart 2019 Mahalli Yerel Seçimlerde aday gösterilmemesi üzerine partisi aleyhinde faaliyet gösterdiği gelen bilgiler arasında.

Adalar kulislerinde bugün Büyükada’ya gelmesi beklenen CHP’nin Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül’ün, CHP İlçe Başkanı Kerem Tunç tarafından Atilla Aytaç’ın yönlendirmesiyle “tepkiler çok fazla gelişinizi biraz erteleyelim” dediği ve Gül’ün gelişini Cumartesi gününe kaydırdığı iddia edildi.

CHP İlçe Başkanı Kerem Tunç’un aynı zamanda emniyet görevlilerine “protestoların şiddetini azaltmak için Erdem Gül’ün gelişini birkaç gün erteledik. Zaten adaylığının geri çekilme durumu var” dediği gelen bilgiler arasında.

ATİLLA AYTAÇ ERDEM GÜL’ÜN ALEHİNE Mİ ÇALIŞIYOR!

Atilla Aytaç’ın bir dediğini iki etmeyen CHP İlçe Başkanı Kerem Tunç’un bu planı Atilla Aytaç’ın talimatı ile yaptığı, suni gündem yaratarak Erdem Gül’ün adaylığını geri çektirmek istediği gelen bilgiler arasında. Aytaç’ın Genel Merkeze karşı Gül’ü destekler konuşmalar yapması arka planda ilçe başkanı ile birlikte Erdem Gül’ün aleyhinde çalıştığı iddia ediliyor.

ERDEM GÜL CHP’NİN ADAYI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 18 saatlik PM toplantısından sonra Adalar Belediye Başkan Adayı olarak Erdem Gül’ü açıklamıştı. CHP’nin Adalar’da seçimlere Erdem Gül ile gireceği kesinleşti. Hatırlanacağı üzere Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Erdem Gül’ün aday olama ihtimalini çok önceden açıklamıştı

HDP’DEN ERDEM GÜL’E TAM DESTEK

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, CHP’nin Adalar Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği gazeteci Erdem Gül hakkında konuştu: “Adalar’da Erdem Gül bizim de adayımız, destekliyoruz.” dedi.

ERDEM GÜL’ÜN ADAYLIĞI İÇİN KANUNİ BİR ENGEL YOK

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, MİT’e ait yardım tırlarının durdurulması olayına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara Cumhuriyet gazetesinde yer verdikleri gerekçesiyle yargılanan Dündar ve Gül hakkındaki kararı, 6 Mayıs 2016’da açıklamıştı. Mahkeme, “devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklama” suçundan Dündar’ı 5 yıl 10 ay, Gül’ü ise 5 yıl hapisle cezalandırmıştı.

Yargıytay’ın bozduğu karada Erdem Gül beraat ederken Can Dündar’ın cezası arttırılarak 20 yıla çıkarılmıştı.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 4 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.