Babasını öldüren gence 24 yıla kadar hapis talebi! ‘Ailemin beni affetmesini diliyorum’

Eyüpsultan’da herhangi bir işte çalışmadığı için kendisiyle tartıştığı iddiasıyla babasını bıçaklayarak öldüren Mert Can Aydın’ın yargılandığı davada mütalaa açıklandı. ‘Üst soyu kasten öldürme’ suçundan 24 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Babasını öldüren gence 24 yıla kadar hapis talebi! ‘Ailemin beni affetmesini diliyorum’
Yayınlama: 28.11.2023
A+
A-

Eyüpsultan’da 20 Mart 2023’de herhangi bir işte çalışmadığı için kendisiyle tartıştığı iddiasıyla babası Kenan Aydın’ı (49) bıçaklayarak öldüren sanık Mert Can Aydın’ın (25) yargılanmasına devam edildi. İstanbul 4.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Mert Can Aydın ile avukatı hazır bulundu.

SANIĞI BASTON İLE DARP ETTİĞİ AKTARILDI

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı olay günü sanığın, babası Kenan Aydın’ın evinde tartışma yaşadıklarını, Kenan Aydın’ın sanık Mert Can Aydın’a tokat atması üzerine tartışmanın kavgaya dönüştüğünü, ayrıca Kenan Aydın’ın sanığı baston ile darp ettiğini anlattı.

Açıklanan mütalaada, karşılıklı darp eylemi devam ederken sanığın üzerinde bulunan ve olaydan sonra attığı bıçağı Kenan Aydın’a doğru savurduğu ve 6 bıçak darbesiyle Kenan Aydın’ı yaralayarak ölmesine neden olduğu kaydedildi.

SANIĞA ‘KARI KILIKLI, SANA KOCA BULACAĞIM’ ŞEKLİNDE HAKARET EDEREK EVDEN ÇIKARMAYA ÇALIŞTIĞI BELİRTİLDİ

Mütalaada, sanık Mert Can Aydın’ın uyuşturucu kullanımından ve çalışmamasından kaynaklı olarak vefat eden Kenan Aydın’ın sanığa kötü davranışlarda bulunduğu, ilk olarak Kenan Aydın’ın sanığa ‘karı kılıklı, sana koca bulacağım’ şeklinde hakaret ederek evden çıkarmaya çalıştığı, ayrıca sanığa tokat atmasıyla olayın cereyan ettiği kaydedildi.

24 YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Açıklanan mütalaada sanık Mert Can Aydın’ın haksız tahrik altında ‘babaya karşı kasten öldürme’ suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması ve tutukluluk halinin devam etmesi talep edildi.

‘’AİLEMİN BENİ AFFETMESİNİ DİLİYORUM’’

Açıklanan mütalaaya karşı savunma yapan sanık Aydın, ‘’Çok pişmanım, ailemin beni affetmesini diliyorum’’ dedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık avukatına açıklanan mütalaaya karşı savunma hazırlayabilmesi için süre verilmesine ve sanık Mert Can Aydın’ın tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Mert Can Aydın’ın haksız tahrik altında ‘babaya karşı kasten öldürme’ suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

 

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet