Bakan Fidan’dan İran’da kritik temaslar! Peş peşe görüşme

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Tahran’da İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir araya geldi.

Bakan Fidan’dan İran’da kritik temaslar! Peş peşe görüşme
Yayınlama: 24.10.2023
A+
A-

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Güney Kafkasya’da Kalıcı Barış ve İstikrarın Tesisine Yönelik Bölgesel İşbirliği Platformu toplantısına katılmak üzere İran’ın başkenti Tahran’da temaslarına devam ediyor. Bakan Fidan, Tahran’da İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir araya geldi.

ERMENİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI İLE GÖRÜŞTÜ

Bakan Fidan, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ile görüştü.

BAKAN FİDAN TAHRAN’DA

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, ‘Güney Kafkasya’da Kalıcı Barış ve İstikrarın Tesisine Yönelik Bölgesel İşbirliği Platformu’ toplantısına katılmak için İran’ın başkenti Tahran’a gitti.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre; Bakan Fidan, Güney Kafkasya’da Kalıcı Barış ve İstikrarın Tesisine Yönelik Bölgesel İşbirliği Platformu toplantısına katılmak için Tahran’a gitti. Dışişleri bakanları düzeyinde tertiplenen toplantıya Türkiye’nin ve ev sahibi İran’ın yanı sıra Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya Federasyonu’nun katıldığı belirtildi.

Güney Kafkasya’da kalıcı barış ve istikrarın tesisine yönelik olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in girişimiyle başlatılan 3+3 formatındaki bölgesel iş birliği platformunun ilk toplantısı, daha önce dışişleri bakan yardımcıları düzeyinde 10 Aralık 2021’de Moskova’da düzenlemişti.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.