Bakan Fidan’dan peş peşe kritik ziyaretler

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yarın Lübnan’a ziyaret gerçekleştirecek. Öte yandan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Bakan Fidan’ın 18 Ekim’de de Cidde’de düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Açık Katılımlı İcra Komitesi toplantısına katılacağı belirtildi.

Bakan Fidan’dan peş peşe kritik ziyaretler
Yayınlama: 17.10.2023
A+
A-

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ‘Sayın Bakanımız, Lübnan Dışişleri ve Göçmenler Bakanı Abdallah Bouhabib’in davetine icabetle 17 Ekim 2023 tarihinde Lübnan’a resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir.

Görüşmelerde, ikili ilişkiler ve güncel bölgesel ve uluslararası gelişmelerin ele alınması öngörülmektedir.’ denildi.

BAKAN FİDAN, 18 EKİM’DE SUUDİ ARABİSTAN’DA OLACAK

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Açık Katılımlı İcra Komitesi toplantısına katılmak için Suudi Arabistan’a gidiyor.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Sayın Bakanımız, 18 Ekim 2023 tarihinde Cidde’de düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Açık Katılımlı İcra Komitesi toplantısına katılacaktır. Toplantı çerçevesinde, İsrail’in ayrım gözetmeksizin Gazze’deki Filistin halkının tamamını hedef alan eylemleri karşısında İİT nezdinde atılabilecek somut adımlar ve bu bağlamda İİT üye ülkelerince ortak bir tutum belirlenmesi üzerinde durulacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.