“Bizim siyasetimizin merkezinde milletimiz vardır”

“Bizim siyasetimizin merkezinde milletimiz vardır”
Yayınlama: 25.03.2024
A+
A-

“Bizim siyasetimizin merkezinde milletimiz vardır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tokat mitinginde yaptığı konuşmada, “Siyaset yolunda, hizmet yolunda iş lazımdır, eser lazımdır, proje lazımdır, en önemlisi istikamet lazımdır. Bizim siyasetimizin merkezinde milletimiz vardır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hüseyin Akbaş Spor Salonu önünde düzenlenen Tokat mitingine katılarak bir konuşma yaptı.

Konuşmasının başında katılımcıları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir yanını Karadeniz’e, bir yanını İç Anadolu’ya, bir yanını Doğu Anadolu’ya veren muhteşem coğrafyasıyla bu şehir, Malazgirt’ten hemen sonra mümin gönüllere sığınak olmuştur. Selçuklu ve Osmanlıdan beri ülkenin ve milletin girdiği tüm mücadelelerde en ön saflarda yer almış, bu toprakların vatan olmasına çok büyük katkılar sağlamıştır” şeklinde konuştu.

Tokat’ın, kendilerinin demokrasi ve kalkınma yolculuğunun her safhasında yanında olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu vesileyle, 14-28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakına, milletvekilliğinde yüzde 65, Cumhurbaşkanlığında yüzde 66’yı aşan oranla destek veren Tokat’a şükranlarımı sunuyorum. Tokatlı kardeşlerim bir kez daha vesayet heveslilerine, darbe destekçilerine, terör şakşakçılarına derslerini vermiştir.”

“31 MART’TA TOKAT, MİLLÎ İRADE BAYRAĞINI BİR KEZ DAHA EN YÜKSEĞE DİKECEKTİR”

Emperyalistlerin milletin birliği, vatanın bütünlüğü, devletin bekası üzerinde kurdukları hain emelleri hep birlikte hüsrana uğrattıklarını da ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah 31 Mart’ta Tokat, millî irade bayrağını bir kez daha en yükseğe dikerek, kendine yakışanı yapacaktır” dedi.

Muhalefetin bugünkü hâline dikkat çeken ve acınacak hâlleri olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birbirlerini yemekten, dönüp de ülkenin hâline, bölgemizde yaşanan gelişmelere, küresel yükseliş ve düşüşlere bakacak hâlleri yok” ifadesini kullandı.

“Siyaset yolunda, hizmet yolunda iş lazımdır, eser lazımdır, proje lazımdır, en önemlisi istikamet lazımdır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları kaydetti: “Bunlar lafla olmuyor. Ziya Paşa ne diyor: ‘Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.’ Biz eser siyaseti yaptık. CHP’nin içinde işler belki lafla yürüyordur, ama ülkemizde ve dünyada böyle bir tarz yok.  Birileri 31 Mart seçimlerine niçin bu kadar önem verdiğimizi soruyor. Biz her seçimde olduğu gibi bu seçimde de en az 50 ilimizde miting yapmayı planlayarak yola çıkıyoruz. Yılbaşından beri iki defa gittiğimiz illerimiz oldu. Her şeyden önce bizim siyasetimizin merkezinde milletimiz vardır. Şehirlerimize gitmek bizi yormaz, tam tersine enerji verir, moral verir.”

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.