Burgazada aile hekimi ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikayet!

Burgazada aile hekimi ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikayet!
Yayınlama: 26.02.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:33
A+
A-

Burgazada Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Doktor N.D. karısını temizlik işçisi olarak kuruma aldı iddiası ile ilgili inceleme başlatıldı. 

Burgazada aile hekimi ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikayet!

Burgazada Aile Sağlığı Merkezi’nin tek doktoru olan N.D. hakkında bölge halkı tarafından İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikayet yapıldı. Söz konusu şikayetlerde vatandaşlar gerekli hizmeti alamadıklarını, kliniğin ise hijyenik olmadığını belirtti. İddialara göre Dr. N.D. eşini sigortalı temizlik işçisi olarak gösterdi ancak eşi merkeze gelerek bir kez bile temizlik yapmadı.

‘Temizliği ben yapıyorum’

 

İddialar üzerine konuşan N.D. eşinin şuanda hamile olduğu için gelmediğini, ancak sigortasını kendi ödediği için prosedürlere aykırı bir durum olmadığını söyledi. N.D., ‘Temizliği haftada bir gün ben yapıyorum. Kliniğin temiz olmadığı ve benim görevimi aksattığım yönündeki iddialar doğru değil’ dedi.

 

İnceleme başlatıldı

 

Vatandaşların Adalar İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne yaptığı şikayetler üzerine yetkililer inceleme başlattı. N.D.’nin eşini sigortalı işçi olarak göstermesinin mevzuata aykırı olmadığını belirten yetkililer şunları söyledi: Sağlık Bakanlığı, Aile Sağlığı Merkezleri’ne cari gider adı altında ödeme yapar. Merkezin ısınmadan personel çalışanına kadar olan ödemeleri bu kalem altında yapılır. Bize gelen şikayetlerde temizlik, ısınma ve hizmet kapsamında sorunlar olduğu iletildi. Şuanda denetimler devam ediyor. Soruşturma sonunda gerekli işlemler yapılacaktır.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.