Burgazadalılardan İmamoğlu’na çağrı!

Burgazadalılardan İmamoğlu’na çağrı!
Yayınlama: 18.01.2022
Düzenleme: 13.12.2022 15:14
A+
A-

Burgazada’daki sahildeki sit alanına yapılmak istenen 50 metrekarelik umumi tuvalete adalılar tepki göstererek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulundu.

Burgazadalılardan İmamoğlu'na çağrı!

Burgazadasın’daki sahildeki sit alanına yapılmak istenen 50 metrekarelik umumi tuvalete adalılar tepki gösterdi. Eski tuvaletin yanındaki boş alan daha uygun diyen Burgazadalılar, ada halkının isteklerinin yok sayılmasının cevabını sandıkta vereceklerini belirttiler.

Adalılar bütün itirazlarına ve girişimlerine karşın, sahile 50 metrekarelik bir konteyner tuvalet konması konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ısrarını anlamadıklarını ifade etti ve belediyeye çağrıda bulunarak projeye son verilmesini talep etti.

“SİT STATÜSÜNE UYGUN PROJE GELİŞTİRİLSİN”

Adalıların açıklaması şöyle: 

“Burgazadası’nın tamamı SİT alanıdır. Yapılacak her türlü uygulamada bu husus ve Ada’nın 1.5 kilometrekarelik yüzölçümü gibi özel koşulları göz önüne alınmak zorundadır. Aksi takdirde korunması ve şehirleşmesinin önlenmesi mümkün olmaz.

Ada’nın herkes tarafından kabul edilen umumi tuvalet gereksinmesinin de bu çerçevede değerlendirilerek, Burgazlıların istekleri doğrultusunda Ada’nın SİT statüsüne ve boyutlarına uygun, bir çözüm geliştirilmesini talep ediyoruz.

Burgazlılar olarak bize dayatılan bu tür uygulamaları kabul etmeme ve adamızı koruma konusunda son derece kararlıyız.

Sayın Ekrem İmamoğlu’ndan gerçek bir katılımcı demokrasi örneği vererek Burgazlıların taleplerine kulak vermesini istiyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.