Büyükada’da “Adalı Ressamlardan Antik Medeniyetler” sergisi

Büyükada’da “Adalı Ressamlardan Antik Medeniyetler” sergisi
Yayınlama: 17.07.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:27
A+
A-

Akyol Sanat Merkezi sahibi Ayla Akyol tarafından düzenlenen “Adalı Ressamlardan Antik Medeniyetler” karma resim sergisi 10 – 20 Temmuz 2019 tarihleri arasında Büyükada Anadolu Kulüp’te ziyaret edilebilir. 

Sergi, 10 Temmuz’da sanatseverlerin ve basın mensuplarının katıldığı kokteyl ile Yahşi Baraz, Maria Kılıçlıoğlu Baraz, Ediz Hun, Prof. Dr. Ahmet Özol, Nur Ulubil ve Ayla Akyol tarafından kurdele kesilerek açıldı.

Açılış konuşmasında Ayla Akyol, sergiye katılan sanatçı arkadaşlarına ve sanat dostlarına teşekkür etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan gelen sanatçıları kutlayan telgraf sergiye de katılan Hüsnü Çoruk tarafından okundu.

Sergide 50 sanatçının 50 eseri yer alıyor. Ayrıca sergide Adalı sanatçı Ayla Alagan’ın “Kökler” isimli eseri ve annesi sanatçı Nevzat Kasman’ın da bir eseri bulunuyor.

Bu serginin bir diğer özelliği de Adalı sanatçıların yanında onur sanatçıları da vardı. Beş sanatçı sanatçı eşleriyle sergide yer aldılar.

Ülkü Molinas’ın akordiyonu eşliğinde sergiyi gezen davetliler, Anadolu Kulübü’nün hazırladığı kokteyl ile şaraplarını yudumladılar. Daha sonra Ayla Akyol sanatçılara, sergiye katıldıkları için birer teşekkür belgesi verdi.

www.anadolukulubu.com/tr

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet