“Çalışanımızı, memurumuzu, emeklimizi enflasyona ezdirmeme…

“Çalışanımızı, memurumuzu, emeklimizi enflasyona ezdirmeme…
Yayınlama: 20.03.2024
A+
A-

“Çalışanımızı, memurumuzu, emeklimizi enflasyona ezdirmeme ilkemize her şart altında bağlıyız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burdur mitinginde yaptığı konuşmada, “Çalışanımızı, memurumuzu, emeklimizi enflasyona ezdirmeme ilkemize her şart altında bağlıyız. Ama asıl amacımız, kalıcı refah artışını sağlamaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Burdur mitingine katılarak bir konuşma yaptı.

“Gazze’den Suriye’ye, Yemen’den Afganistan’a kadar kardeşlerimiz bu ramazanı kan içinde, ateş içinde, maalesef acı içinde geçiriyor” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın iki yılı aşkın süredir devam ettiğini belirtti.

Savaş’ın kendilerine sıçrama tehlikesinden dolayı Avrupa’nın birçok ülkesinde endişe hâkim olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yarın ne olacağını, krizin nerede patlak vereceğini kimse bilmiyor. Tüm bu çatışmaların ortasında Türkiye, hamdolsun, istikrar adası olarak yükselmektedir” dedi.

“DEVLETİMİZİN İMKÂNLARI BÜYÜDÜKÇE ORTAYA ÇIKAN KAYNAĞI HERKESE ADİL ŞEKİLDE DAĞITACAĞIZ”

Bölgede yaşanan çatışmalardan Türkiye’nin de etkilendiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa ve Amerika dâhil pek çok yerde son 60, 70 yılın zirvelerine çıkan enflasyon oranlarının, herkes gibi Türkiye’yi de zorladığını söyledi.

Çalışanı, memuru, emekliyi enflasyona ezdirmeme ilkelerine her şart altında bağlı olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ama asıl amacımız, kalıcı refah artışını sağlamaktır. Bunun için de enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmemiz gerekiyor. Daha önce bunu nasıl yaptıysak inşallah, yine başaracağız. Devletimizin imkânları büyüdükçe, geliri artıkça, omuzlarındaki yük biraz daha azaldıkça ortaya çıkan kaynağı herkese adil şekilde dağıtacağız” açıklamasında bulundu.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.