CHP baba evidir hepinizi bekliyor

CHP’nin sadece CHP’lilerin değil, gidişattan memnun olmayan herkesin baba evi olduğunu belirten Özgür Özel, “Gelin baba evine, değiştirelim, güçlenelim, beraber zenginleşelim, ülkenin yüzünü güldürelim. Baba evi sizleri bekliyor” dedi.

CHP baba evidir hepinizi bekliyor
Yayınlama: 16.11.2023
A+
A-

ANKARA Milliyet – CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısında, “CHP baba evidir. Bu baba evinin tapusu ne Özgür Özel’dedir ne Kemal Bey’de. Gelin baba evine, değiştirelim, gelin baba evine güçlenelim, gelin kimsesizlerin kimsesizi olalım” dedi. Eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu selamlayan Özel, “Emekleri unutulmaz. Ona vefamızı hep birlikte her zaman göstereceğiz. Kendisinin önünde saygıyla eğiliyorum” dedi. Özel özetle şu mesajları verdi:

İKTİDAR SÖZÜ: Gençler inandı diye parti gençleşti. CHP, genel başkanına, milletvekillerine, il başkanlarına da emanet değildir. Atatürk bu partiyi gençlere emanet etmiştir. Bu partiyi siz iktidar yapacaksınız. Hep birlikte söz veriyoruz.

GÖLGE KABİNE: Türkiye siyasi tarihinde bir gölge kabine görevlendirmesi yaptık. Ben gölge kabinemizi toplumun tam yarısını oluşturan ve hepimize emekleri olan bütün kadınlara emanet ediyorum.

KİŞİSEL MESELELER: (Yüksek yargıdaki gerilim) Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Anayasa Mahkemesi’ne kafa tuttu. Öyle bir kafa tuttu ki içinde kişiselleşmiş meseleler, tehditler, olmayacak ifadelerle bir karar yazdı. İnanamadık. Kararda TBMM Başkanı’na ‘kararı niye okutmuyorsun’ diye kafa tutmak, ayar vermek, had bildirmek, hizaya çekmek var. Hataylılara ‘milletvekili seçmek sizin işiniz değil, ben tasdik edersem olur’ diyecek küstahlık var.

BİNDİĞİN DALI KESME: Erdoğan, bindiğin dalı kesme. Çıkmış diyor ki, ‘anayasa değişikliği yapalım’. Vallahi Sayın Erdoğan sende anayasayı değiştirecek sayı yok, Özgür Özel’de ve CHP’de seninle birlikte Anayasa Mahkemesi’ni güçsüzleştirecek, anayasayı hiçleştirecek bir iş birliğine gidecek göz yok.

ALTI OKA SARILACAĞIZ: Cumhuriyetin geleneklerine sıkı sıkıya bağlıyız. Altı oka sarılacağız. Sol, ilerici, devrimci bir parti olmanın gereklerine sahip çıkacağız. Buradan bir çağrım var. Daha genç bir ekiple ama geçmiş tecrübelerden faydalanarak kimseye vefasızlık etmeden herkesi sahiplenerek bir büyük aile olduğumuzun farkında yol yürüyüşüne başladık. Ama bu CHP sadece CHP’lilerin değildir. CHP baba evidir. Bu baba evi gidişattan memnun olmayan herkesin baba evidir. Tapusu ne Özgür Özel’dedir ne Kemal Bey’de. İsmet Paşa’da, Bülent Ecevit’te de yoktu. Tapusu senin babandan çok sevdiğin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’te. Gelin baba evine, değiştirelim, güçlenelim, beraber zenginleşelim, birlikte ülkenin yüzünü güldürelim. Baba evi sizleri bekliyor.

‘Çocukları ağlatmayın’

Kürsüye elinde bir demet ile çıkan Özel, Diyabet Günü’ne dikkat çekerek, “Elimdeki çiçek diyabet mavisi. 9 yaşında Ali getirdi. Diyabet hastası. Bana dedi ki ‘Özgür amca bize geçtiğimiz senelerde söz verildi, tutulmadı, canımız acıyor’. Buradan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanına sözünü hatırlatıyorum, bu diyabet hastası çocuklarımızı daha fazla ağlatmayınız” dedi.

Bahçeli’ye yanıt: Bu dili terk etmesi lazım

Grup toplantısı çıkışında soruları yanıtlayan Özel. MHP lideri Bahçeli’nin açıklamalarının hatırlatılması üzerine şunları söyledi: “Bir kere zillet ittifakı, Sayın Bahçeli’nin yaşında, tecrübesinde, onun gibi çok önemli bir siyasi partinin genel başkanlığını yapan birisinin ağzından duymak beni memnun etmiyor. Millet kelimesini tahrip edip ‘zillet’ demek, milliyetçi bir partinin genel başkanına yakışmaz. Benzer yarışlara girebiliriz. Geçmişte çok yaptım. Bu konularda fena değilimdir… Anayasaya saygı millete saygıdır. Kurumlara hakaret etmek de yakışmıyor. Bence bu dili terk etmek lazım.”

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.