CHP’de vekil odalarında fotoğraf krizi çıktı! Özel hemen müdahale etti…

TBMM’de CHP’li milletvekillerinin odalarında asılı olan eski Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ait fotoğrafların kaldırılmak istenmesi, parti içinde tartışmaya yol açtı. Odalardan görevliler aracılığıyla fotoğrafların toplatılmasına bazı vekiller tepki gösterince, kaldırılan fotoğraflar yarım saat sonra geri getirildi.

CHP’de vekil odalarında fotoğraf krizi çıktı! Özel hemen müdahale etti…
Yayınlama: 26.11.2023
A+
A-

Edinilen bilgiye göre, önceki gün bazı vekillerin odalarından Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafları alındı. Ancak durumu öğrenen bazı milletvekilleri olaya tepki gösterdi. Bir milletvekili de CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i arayarak olayı aktardı. Bunun üzerine Özel “duruma müdahale edeceğini” söyledi. Ardından yarım saat içinde odalardan alınan fotoğraflar tekrar odalara getirildi.

Çerçeve tepkisi

Bir milletvekili yaşanan gelişmeye ilişkin tepkisini Milliyet’e, “Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının olduğu çerçeveleri kullanacaklarmış. Başka çerçeve mi bulamıyorsunuz? Vekilin odasına ne asacağına Grup mu karar veriyor? Daha önce hem Baykal’ın hem Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafını asanlar vardı. Neden odalardan toplatılıyor?” ifadeleriyle dile getirdi.

‘Sesimizi birlikte yükseltmeliyiz’

CHP lideri Genel Başkanı Özgür Özel, Bosna Hersek ziyareti kapsamında Başbakan ve Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Nermin Niksic ile bir araya geldi. Özel, “1990’larda burada yaşananlar ve 1995’teki büyük felaketin, soykırımın bir benzeri şu anda Filistin’de yaşanıyor. Uluslararası kamuoyu o zaman çok geç kalmıştı ve bu bütün Avrupa’nın utancıdır. Bunun Filistin’de tekrarlanıyor olmasına karşı bütün sosyal demokratlar ve sosyalistler olarak sesimizi birlikte yükseltmemiz gerekir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.