Çocuklar için tiyatro ile diş sağlığı

Çocuklar için tiyatro ile diş sağlığı
Yayınlama: 25.05.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:32
A+
A-

Ağız ve diş sağlığının bakımının öğretilmesini amaç edinen Hospitadent Diş Hastaneleri,  sosyal sorumluluk projelerine hız verdi.

Çocuklar için tiyatro ile diş sağlığı

 

Hospitadent Çocuk Tiyatrosu, “Süper Hospi Mikroplara Karşı” adlı tiyatro oyunu ile ağız ve diş sağlığının önemini eğlenceli bir şekilde minik seyircilere anlatmaya devam ediyor. Kerem Alışık’ın süpervizörlüğünü yaptığı, Yalvaç Ural’ın yazdığı ve Yiğit Pakmen’in yönettiği oyun, ücretsiz olarak 26 Mayıs Cumartesi Taksim Grand Pera’da saat 12:00’da minik sanatseverlerle buluşacak.

Çocuklar için tiyatro ile diş sağlığıÜlkemizde ağız ve diş sağlığının yeterince önemsenmediğini ifade eden Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Recep Eşkar, “ Ağız ve diş sağlığı hastalıklarından korunmanın başlıca yolu ağız ve diş sağlığı bakımının küçük yaşlardan itibaren düzenli olarak yapılmasıdır.

Ülkemizde ağız ve diş sağlığının yeterince önemsenmediğini ifade eden Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Recep Eşkar, “ Ağız ve diş sağlığı hastalıklarından korunmanın başlıca yolu ağız ve diş sağlığı bakımının küçük yaşlardan itibaren düzenli olarak yapılmasıdır.

Çocuklarımıza bu alışkanlıkları sevdirerek ve öğreterek  kazandırmanın tiyatro ile sağlanacağını düşündük. Tiyatroda seyrettiği oyunu  gözlem yolu ile öğrenmesini, oyuncularla empati kurarak ağız ve diş sağlığının önemini kavramasını, düzenli diş fırçalaması  ve sağlıklı yiyecekler yemesi gerektiğinin altını çizdik. Çocukların ve ailelerin ağız ve diş bakımı hakkında bilinçlenmesini misyon edinerek şimdiye kadar 10000’den fazla çocuğa ulaştık.” dedi.

 

 

Tiyatro Yer ve Tarihleri:

26 Mayıs 2018 Cumartesi saat 12:00 Grand Pera Cercle D’orient Binası Taksim/ İstanbul

Ücretsiz olan oyunumuza  4 yaş üstü tüm çocuklarımız davetlidir.

Tiyatro rezervasyon numarası: 0544 445 09 10

Çocuklar için tiyatro ile diş sağlığı

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.