“Çocuklarımızın her biri, devlet ve onun yöneticileri olarak…

“Çocuklarımızın her biri, devlet ve onun yöneticileri olarak…
Yayınlama: 25.03.2024
A+
A-

“Çocuklarımızın her biri, devlet ve onun yöneticileri olarak bizlerin sorumluluğu altındadır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Korumasındaki Çocuklarla İftar programında yaptığı konuşmada, “Ülkemiz nüfusunun yaklaşık 23 milyonunu oluşturan çocuklarımızın her biri, devlet ve onun yöneticileri olarak bizlerin sorumluluğu altındadır. Doğum öncesinden başlayarak, çocuklarımızın sağlığından eğitimine her ihtiyacını karşılamak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen Devlet Korumasındaki Çocuklarla İftar programına katılarak bir konuşma yaptı.

Ülkenin dört bir yanında çocuk evlerinde ve çocuk sitelerinde, devlet korumasında hayata hazırlanan binlerce çocuğun bulunduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elbette anne-babanın yeri ayrıdır. Her ikisini de kaybetmiş bir büyüğünüz olarak, şu yaşta hâlâ özlemlerini duyduğumu itiraf etmek isterim.  Biliyorsunuz, bizim kültürümüzde devlet, hem anadır, hem babadır” dedi.

Kimsesizlerin kimsesi olan devletin, çeşitli sebeplerle anne babasından ayrı düşen çocukların sığınacağı yegâne güvenli liman olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Ülkemiz nüfusunun yaklaşık 23 milyonunu oluşturan çocuklarımızın her biri, devlet ve onun yöneticileri olarak bizlerin sorumluluğu altındadır. Doğum öncesinden başlayarak, çocuklarımızın sağlığından eğitimine her ihtiyacını karşılamak için gece gündüz çalışıyoruz. Nüfusumuzu en büyük gücümüz olarak gördüğümüz için çocuk sayımızın çokluğuyla övünüyoruz. Gerçi son dönemde ailelerimizin ortalama çocuk sayısı bir hayli düşmüş olsa da, inşallah aldığımız tedbirlerle bunu da aşacağız.”

“HER EVLADIMIZIN, HAYATININ HER ANINDA, HER İHTİYACINDA YANINDA OLACAĞIMIZ BİR SİSTEM KURDUK”

Gözlerini dünyaya açan her çocuğun, hayatının her anında, her ihtiyacında yanında olacağı bir sistem kurduklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim inancımızda insan, yaratılmışların en şereflisidir. Çocuklarımız başta olmak üzere insanımıza yaptığımız her hizmeti bu anlayışla gerçekleştiriyoruz” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin; müşfik, şefkatli, sosyal devlet özelliği çok güçlü olan bir devlet olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her birinizi başarılı, donanımlı, iyi eğitim almış bireyler olarak yetiştirmek görevimizdir. Devletimizin koruması altındaki çocuklarımızın da geleceklerine güvenle, umutla, heyecanla bakmalarını önemsiyoruz” ifadesini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.