Çöp arabasından sızan sular Adalıların sağlığını tehdit ediyor.

Çöp arabasından sızan sular Adalıların sağlığını tehdit ediyor.
Yayınlama: 29.07.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:27
A+
A-

Adalar Belediyesine ait çöp kamyonlarından akan sular Adalıların sağlığını tehdit etmeye başladı.

WhatsApp İhbar Hattı Heybeliada/ Heybeliada’dan WhatsApp ihbar hattımıza gönderilen resimlerde Adalar Belediyesine ait çöp arabalarının arkasından sızan suların yerlerde oluşturduğu su birikintilerin sinek vs. gibi mikrop taşıyıcılarının yuvası olduğu ve kötü kokulara neden olduğu belirtiliyor. vatandaşlar, İstanbul Büyükşehir Belediye Ekiplerinin (İBB) her gün temizleme ve yıkama yaptığını ancak Adalar Belediyesi çöp araçlarının arkasından akan suların tehlike yarattığını ve bu rezilliği aylardır çektiklerini belirtiler.

Heybeliada Liman yolundan gazetemize gönderilen resimlerde görüldüğü gibi Heybeliada rıhtımda da de aynı sorunların yaşandığı gelen bilgiler arasında. Aslında bu tip sorunların bütün Adalar’da yaşandığı belirtiliyor. Çöp araçlarının yasak olan yerlere park etmesi de cabası…

Yaz aylarının en tehlikeli durumlarından biri de salgın hastalıklarına davetiye çıkarması. İşte havanın çok sıcak olduğu bu günlerde ilçe temizliği görevini yerine getirmeye çalışan çöp arabaları adeta tehlike saçıyor!

Mahalle aralarında çöp tenekelerinden çöpleri çöp arabasında sıkıştırıp içerideki haznesine istifleyen bu araçların içinde bulunan ve sıkışan çöplerden arta kalan suyun toplandığı bölümden dışarı sızan pis çöp suları sıcak yaz günlerinde hastalığa davetiye çıkarıyor.

Resimde de görüldüğü üzere çöp arabasından sızan pis çöp suları mahalle halkını tedirgin ediyor. Heybeliada Liman Yolunda etrafa hem pis koku hem de tehlike saçan bu sızıntılar hakkında zabıtaya bilgi veren mahalle sakinleri bir sonuç alamamaktan şikayetçi. Önlem almanız için İlla birileri hastalıktan kırılması mı gerekiyor?

Güncelleme/30.07.2019 saat:09.32

Çöp arabalarının yasak olmasına rağmen park edildiği yer asfalt dökülerek düzeltildi. Çöp araçları kaldırıldı. Heybeliadalılardan emeği geçenlere teşekkür…

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet