“Devletimizin bekasına, milletimizin canına kasteden tüm…

“Devletimizin bekasına, milletimizin canına kasteden tüm…
Yayınlama: 27.03.2024
A+
A-

“Devletimizin bekasına, milletimizin canına kasteden tüm terör örgütlerine karşı başarılı bir mücadele yürüttük”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batman mitinginde yaptığı konuşmada, “Devletimizin bekasına, milletimizin canına kasteden tüm terör örgütlerine karşı başarılı bir mücadele yürüttük. Bölücü örgütün topraklarımızdaki varlığı bitme noktasına geldi” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batman Valiliği önünde düzenlenen Batman mitingine katılarak bir konuşma yaptı.

Türkiye’nin etrafı çatışmalar ve savaşlarla çevrili olmasına rağmen hedeflerine doğru kararlılıkla ilerlediğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biliyorsunuz bizi bu çatışmaların tarafı yapmak, huzurumuzu bozmak için çok uğraştılar. Ama biz bu oyunlara gelmedik. Türkiye’yi bölgesindeki birçok ülkeyi saran yangından uzak tuttuk” açıklamasında bulundu.

“BÖLGEMİZDEN BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN GÖLGESİ KALKTIKÇA BURALARDA YAŞAYAN İNSANLARIMIZIN HUZURU ARTTI”

Devletin bekasına, milletin canına kasteden tüm terör örgütlerine karşı başarılı bir mücadele yürüttüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölücü örgütün topraklarımızdaki varlığı bitme noktasına geldi. Suriye’den ülkemize yönelen tehdit önemli ölçüde kontrol altına alındı. Bu yaz itibarıyla Irak sınırımızın güvenliğini de temin etmiş olacağız” ifadesini kullandı.

“Bölgemizden bölücü terör örgütünün gölgesi kalktıkça buralarda yaşayan insanlarımızın huzuru da arttı” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Güvenlik ortamının iyileşmesiyle  bölgeye yatırım geldi, barış geldi, turizm canlandı. Bölge illerimizin ekonomisi hareketlendi. Terör kaybederken Batman’la birlikte 81 vilayetimiz kazandı, 85 milyonun tamamı kazandı. İnşallah bunu muhafaza edeceğiz. Ağır bedeller ödeme pahasına elde ettiğimiz bu kazanımlardan asla taviz vermeyeceğiz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.