Dr. Karaoğlu: KOBİ Danışmanlığı nedir? Bir işletme KOBİ Danışmanından nasıl yararlanır?

Dr. Karaoğlu: KOBİ Danışmanlığı nedir? Bir işletme KOBİ Danışmanından nasıl yararlanır?
Yayınlama: 04.11.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:25
A+
A-

Kayseri Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 8 Kasım Günü Kayseri Muhasebeciler, Malimüşavirler  Odası ve Akredite Kobi Danışmanları Derneği KODD’nın düzenlenleyeceği bir seminerle, hem kadın girişimcilerin hem de işletme sahiplerinin bilgileneceğini söyledi.

Kayseri’de kadınlar ev ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla aradıkları çareyi, mikrokredi desteğine finans katkısı sunan KİGDER ile bulmaya devam ediyor.

KİGDER’in finans desteği sağladığı mikrokrediden yararlanan kadınlar küçük ölçekte başlattıkları işlerini açtıkları işletmelerle büyütüyor.

Dünyaya geliş amaçlarının yalnızca ev kadınlığı yapmak olmadığına inanan kadınlar, el emeği göz nuru eserleri ortaya koymak ve satışını gerçekleştirerek ev ekonomisine katkı sunuyorlar.KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, Kayseri’de 8 Kasım günü düzenlenecek olan seminerle daha önce  KOSGEB destekli girişimcilik eğitimi alan kadınlarla yapmış oldukları bir anket çalışmasının sonuçlarının örtüştüğünü söyledi.

Girişimcilik eğitimi alan 256 kadına eğitim öncesi, eğitimden hemen sonra ve iki yıl sonra anket uygulandı. İki yıl sonra işini kuran girişimcilerin çoğu “keşke danışabileceğim biri olsa, keşke daha fazla eğitim alabilsem dedi”. Bu önemli soruna çare olmak istediklerine dikkat çeken Karaoğlu, kadınları bu seminere katılmaya davet etti. Dr. Karaoğlu, “Kayseri’de kadın girişimcilerin iş kurma yollarında bir çok sorunları var.

KİGDER olarak, 8 Kasım’da yapılacak bu semineri duyurmak önemli bir sorumluluğumuzdur. İşletme  sahiplerinin bu seminere katılmalarında büyük yarar var. Mikrokredi desteğinden yararlanan onlarca kadın kendilerine ait işletmeler açıyor ve açmaya devam ediyorlar. Kadınların iş hayatında etkili olmaları için oluşturulan, ‘Kadın evinde oturur, ev işleriyle uğraşır’ algısını  bir an önce dağıtılması için hepimizin elimizi taşın altına koyması gerekir.” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet