Edirne’de sınır kapısında kaçak göçmenler kendilerini ihbar etti! Dayanamadılar polisi aradılar

Edirne’de polise gelen ihbar ile harekete geçildi ve şok bir manzara ile karşılaşıldı. Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan Bulgaristan’a çıkış yapmaya çalışan bir TIR’daki 36 kaçak göçmen havasız kalınca polisi arayıp kendi kendilerini ihbar etti. Havasızlıktan bitkin hale düşen göçmenlere sağlık ekipleri müdahale etti. İşte merak edilen detaylar…

Edirne’de sınır kapısında kaçak göçmenler kendilerini ihbar etti! Dayanamadılar polisi aradılar
Yayınlama: 25.11.2023
A+
A-

Edirne’de polise gelen ihbar sonrası hemen harekete geçildi. Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan Bulgaristan’a çıkış yapmak üzere olan bir tırdaki kaçak 36 göçmen, havasız kaldıkları için kendilerini ihbar etti.

TIR ARANINCA HER ŞEY ORTAYA ÇIKTI

Edirne’nin Lalapaşa ilçesinin Bulgaristan açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen ihbar hattında bir çekici aracın dorsesinde çok sayıda göçmenin olduğu bilgisi üzerine tırlarda arama çalışması yapıldı.

HAVASIZLIKTAN BİTKİN DÜŞTÜLER

Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda yapılan aramada çekicinin dorse kısmında 36 kaçak göçmen tespit edildi. Kaçak göçmenlerin havasızlıktan bitkin düştükleri görülmesi üzerine olay yerine çağrılan sağlık ekiplerince müdahale edildi. Sağlık ekiplerini yaptığı sağlık kontrolünde göçmenlerin hayati tehlikelerinin bulunmadığı tespit edildi.

Olayla ilgili şüpheli tır sürücüsü gözaltına alındı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.