Epilepsi için ‘Bir Resim Yap’tılar

Epilepsi için ‘Bir Resim Yap’tılar
Yayınlama: 28.02.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:29
A+
A-

Ressam Tülin Kanun gelenekselleşmiş olan “Bir Resim Yap” projesinin dördüncüsü Çırağan Sarayı’nda siyaset, iş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerini bir araya getirdi.


RessamTülin Kanun’un sosyal sorumluluk projesi ‘Bi-re-y’ (Bir Resim Yap) projesi kapsamında, Çırağan Sarayı’nda özel bir gece düzenlendi. Gecede; siyaset, cemiyet, iş ve sanat dünyasından çok sayıda ünlü isim, ilk defa fırçayı ellerine alarak yaptıkları resimleri açık artırma ile “Epilepsi ile Savaş Derneği” yararına açık artırmaya çıkarıldı.

Geliri Epilepsi ile Savaş Derneği’ne bağışlandı. Sunuculuğunu Didem Taslan’ın yaptığı, Yavuz Seçkin’in de müzayedesini yönettiği gecede, Seda Sayan sahne aldı.


Sanatsız toplumların lisansız ve geçmişi olmayan uygarlıklarla bir olduğu dünyaca kabul görmüş bir olgudur diyen Ressam Tülin Kanun projeiçin şöylekonuştu; “Herkesin içerisinde aslında sanatçı bir ruh yer alıyor, bizim amacımız buna ışık tutmak ve ortaya çıkarmak.“dedi.


Kazım Türker’in tablosu Orhan Çelikkan tarafından 40.000 TL’ye, Fatih Terim’in tablosu Habip Arıkan tarafından 80.000 TL’ye, Binali Yıldırım’ın tablosu Cihan Ekşioğlu tarafından 60.000 TL’ye, Bige Daruga Çalışkan’ın tablosu Alper Sürücü tarafından 100.000 TL ‘ye açık artırmada satın alındı.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet