Erdoğan’dan Gazze açıklaması: Girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü’ sebebiyle paylaşımda bulundu. Erdoğan, “Türkiye, tarih boyunca olduğu gibi bugün de devleti ve milletiyle Filistinli kardeşlerinin yanındadır.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’dan Gazze açıklaması: Girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir
Yayınlama: 30.11.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşımı şöyle: Bugün 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü… Türkiye, tarih boyunca olduğu gibi bugün de devleti ve milletiyle Filistinli kardeşlerinin yanındadır.

Gazzeli kardeşlerimize yönelik insani yardımlarımız devam ediyor. Bugüne kadar 12 uçak ve 1 gemi dolusu yardım malzemesini El Ariş’e sevk ettik. 1.500 ton insani yardım malzemesi taşıyan ikinci gemimiz bugün yola çıktı.

Kanser hastaları ve çocuklar başta olmak üzere yaralıların Türkiye’ye intikalini sağlayarak tedavileriyle ilgileniyoruz.

Gazze’de kuracağımız sahra hastanelerinin yer tespit çalışmaları yapılıyor. Rehinelerin salıverilmesi ve ateşkesin kalıcı hale gelmesi için temaslarımıza hız vereceğiz.İnşallah bundan sonra da girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.