Filistin’e destek yürüyüşü! İnsan zinciri oluştu

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etmek için bir araya gelen Filistin İnisiyatifi üyeleri Edirnekapı’dan Sultanahmet Meydanı’na kadar yürüdü.

Filistin’e destek yürüyüşü! İnsan zinciri oluştu
Yayınlama: 13.11.2023
A+
A-

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları Filistin İnisiyatifi’nin çağrısıyla Edirnekapı’dan Sultanahmet Meydanı’na kadar yapılan yürüyüş ile protesto edildi. Filistin İnisiyatifi’nin çağrısıyla Fatih’te ‘El Ele Gazze Şeridi’ ile bir araya gelen vatandaşlar saat 15.00’te yürüyüşe başladı. Edirnekapı Bulvarı’ndan başlayan yürüyüş Fatih Camii, Beyazıt Meydanı’ndan geçerek Sultanahmet Meydanı’na kadar devam etti. Yürüyüşe katılanlar, ‘Katil İsrail, Filistin’den Defol!”, “Hamas’a Selam Direnişe Devam” şeklinde sloganlar attı. Türkiye ve Filistin Bayraklarıyla birlikte, yaklaşık 3 saat boyunca yürüyerek insan zinciri oluşturulan eylem nedeniyle polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

BAZI RESTORANLAR PROTESTO EDİLDİ

Yürüyüş sırasında bazı restoranlarda protesto edildi. ‘Köftenin içinde çocuk kanı var’ sloganları atan grup içerisinden bazı kadınlar restoranın içine kadar girdi. Sultanahmet Meydanı’nda Alman Çeşmesi önünde son bulan yürüyüşte, Filistin İnisiyatifi adına açıklama yapıldı, Filistin’de hayatını kaybedenler için Kuran-ı Kerim okunarak, dualar edildi. Yaklaşık 4 saat boyunca devam eden eylem, okunan duaların ardından olaysız bir şekilde sona erdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.