Foça’da askeri gemiler vatandaşların ziyaretine açıldı

Foça’da askeri gemiler vatandaşların ziyaretine açıldı
Yayınlama: 01.11.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:25
A+
A-

İzmir’de Cumhuriyet’in 96’ncı kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Heybeliada ve Burgazada korvetleri vatandaşların ziyaretine açıldı. Şehit aileleri ve gaziler gemilerde ağırlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 96’ncı kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Türk Deniz Kuvvetleri’nin Foça Deniz Üssü’ndeki TCG Burgazada ve TCG Heybeliada korvetleri vatandaşların ziyaretine açıldı. Şehit yakınları ve gaziler gemilerde ağırlandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görev yapan ve MİLGEM Projesi kapsamında üretilen milli gemiler olan ‘TCG Heybeliada’ ile ‘TCG Burgazada’, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, vatandaşların ziyaretine açıldı. Askeri personel eşliğinde savaş gemilerini gezenler, merak ettiklerini sorup, bilgi alma imkânı buldu. Ziyaretçiler, bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdi.


Ziyaretçilerden Anıl Beydağ (37), “Askeri personel hepimizle oldukça yakından ilgilendi. Çocuklarımız bugünü asla unutmayacaklar. Gemilerin yerli yapım olmasından dolayı gururumuz bir kat daha arttı” dedi.Denizcilik Lisesi öğrencisi Beyza Bozok (17) da “Denizcilik okuduğum için gemileri özellikle görmek istedim. Çok mutlu ve gururluyum” ifadelerini kullandı.
İki savaş gemisinde, şehit ve gazi yakınları ise öğle yemeğinde bir araya geldi.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet