Genç Ressam İlker Kayalı’nın “ACI” sergisi

Genç Ressam İlker Kayalı’nın “ACI” sergisi
Yayınlama: 30.08.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:26
A+
A-

Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi Genç Sanat Günleri’nin Eylül Ayı konuğu 22 yaşındaki genç ressam İlker Kayalının sergisi 1 Eylül ‘de açılacak.

İlker Kayalının “ACI” adlı sergisi 15 Eylül’e kadar her gün saat 12.00 – 21.00 arası ziyaret edilebilecek. Sanatın her dalına ilgi duyan, birikimini tuvallerine ustalıkla aktaran, sürekli kendini yenileyen ve eserleri şimdiden özel koleksiyonlarda, Modern Sanat Müzelerinde, Üniversite Galerilerinde yer alan genç sanatçı İlker Kayalının sergisinin açılışı 1 Eylül Saat 18.00 de gerçekleşecek.

Son 4 yıllık zaman dilimine 10 karma sergi ve etkinlik, 1 çalıştay sığdıran İlker Kayalı; “Resim kişinin kendine bile anlatmakta zorluk çektiği şeyleri renklerle ifade edebilmesidir. Renklerle oynamak, kendini öyle ifade etmek bu farklı bir dildir tıpkı notalar gibi. Sanatın her türlüsü, resim olsun, edebiyat, müzik ya da sinema, hepsi ile ilgilenmeyi seviyorum. Bunlar bana diğer işlerden daha fazla mutluluk veriyor. Ben her gün ortalama 10 saat çalışıyorum, resim yapıyorum.” diyor.

İLKER KAYALI

1997 Ordu doğumlu. İlk ve ortaokul öğrenimini Ordu Merkez İlk ve Ortaokulu’nda tamamladı. Ortaokulun son yılında ilk resim sergisini açtı. Daha sonra Ordu Penpe – İzzet Şahin Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi “Resim Bölümü” sınavlarına girdikten sonra 4 sanat dolu yılın ardından Ordu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünü kazandı. Resim çalışmalarının yanı sıra; edebiyat, tiyatro, sinema ve müzik gibi sanatın diğer dallarına da ilgi duydu. Uzun süre ”Ordu-Dünya Yazarlar Evi”nde çalışmalarda bulundu. ‘’Martı Kafesi’’ adlı müzik grubunun kurucusu ve solisti olan İlker Kayalı, biri kişisel olmak üzere 20’nin üzerinde karma sergi ve çeşitli organizasyonlarda bulundu. Resimlerinin çoğu büyük ilgi görerek özel koleksiyonlara alınmıştır. Katıldığı yarışmalar ve etkinlikler sonucu birçok başarı belgesi sahibi İlker Kayalı, çalışmalarına Ordu’da bulunan “Art Antique Ordu’’ adlı yerinde devam ettirmektedir.

Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisinde açılan ve açılacak “Genç Sanat Günleri” ve “Diğer Sergiler” için daha geniş bilgi; 05323148838

Haber: Erol Ünal  

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet