Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Eyüpsultan’da açılışa katıldı

Eyüpsultan Belediyesi tarafından vatandaşların hizmetine sunulan 100. Yıl Spor ve Gençlik Merkezi’nin açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Eyüpsultan’da açılışa katıldı
Yayınlama: 25.10.2023
A+
A-

Eyüpsultan Belediyesi tarafından vatandaşların hizmetine sunulan 100. Yıl Spor ve Gençlik Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Eyüpsultan AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu ve vatandaşlar katıldı. Konuşmaların ardından Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a hediye takdim ederek protokolle beraber 100. Yıl Spor ve Gençlik Merkezi’nin açılış için kurdele kesti. Açılışı yapılan 100. Yıl Gençlik ve Spor Merkezi’nde Türkiye’nin ilk ve tek akrobatik basketbol takımı ‘Karizma Show’ da yeteneklerini sergiledi.

“Cumhurbaşkanımız sporun içerisinden gelen birisi, gençlerin abisi”

Programda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın Türkiye ile İtalya ortaklığında organize edileceğini ifade ederek, “Spor Bakanlığı olarak 467 tane gençlik merkezimizde gençlerimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Bunun yanında millet, belediye ve bakanlık olarak ortak projeler yapıyoruz. Bu ortak projelerden bir tanesi de gördüğünüz gibi bu gençlik merkezi ve diğer yapılan spor tesisleri. Biz özellikle Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak çok şanslıyız. Gençlerimiz de şanslı. Sayın Cumhurbaşkanımız sporun içerisinden gelen birisi, gençlerin abisi. Bu noktada gençlik ve sporla ilgili bütün yatırımlara destek veriyor. Malumunuz Türkiye dünyanın ve Avrupa’nın en genç spor tesislerine sahip. Yaklaşık 10 gün önce Avrupa 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı organize etmek İtalya’yla Türkiye’ye verildi. Bunun sebebi de Türkiye’nin sahip olduğu modern stadyumlar ve spora olan ilgi. Türkiye artık spor tesisleriyle, spor altyapısıyla bir spor ülkesi olma yolunda hızla ilerliyor” şeklinde konuştu.

“Bir ülkenin gücü gençlere yaptığı yatırımlarla bağlantılı”

2024 Paris Olimpiyatları’nda sporcuların başarılı sonuç alacaklarına inandığını söyleyen Bakan Bak, “Bir ülkenin gücü gençlere yaptığı yatırımlarla bağlantılı. Özellikle de genç bir nüfusa sahip olan ülkemiz, çok güçlü şekilde gelecek yüzyılda, Türkiye yüzyılında dünyada kendinden söz ettirecek atılımları, yatırımları, teknolojik alanda, sanatta, sporunu yapmak için çeşitli hamleler içerisinde ve bunun sonuçlarını görmeye devam edeceğiz. Aynı şekilde A Milli Futbol Takımımız 2024 Almanya’da yapılacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası’na gitmeyi garantiledi. Yine 2024 Paris Olimpiyatları için hızla federasyonlarımız, sporcularımız kota almak için çalışıyor ve inşallah 2024 Paris Olimpiyatları’nda da bu ülke başarılı bir sonuç almak için çaba gösterecek. Gençlerimize inanıyoruz, güveniyoruz. Tabii burada Oğuz Canpolat Lisesi ve diğer liseler şanslı. Hemen yanlarında. Böylesine güzel bir eseri değerli belediye başkanımız düşünmüş. Okul müdürümüzle de istişare etmiş. Güzel bir eser ortaya çıktı. Ben sizleri tebrik ediyorum. Bu eser bu gençlerimize, Eyüp’ün gençlerine Silahtarağa Mahallesinin gençlerine hayırlı olsun, uğurlu olsun” dedi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ise, “Burası hem spor, hem bilim, hem robotik kodlama, hem dijital kütüphane hepsinin bir arada olduğu özel bir yer haline geldi. Bugün dünyada yaşanan sıkıntıların tamamına bilim ve irfanı birlikte geliştiren kültürel gençler cevap verecek gelecekte. O yüzden şimdiden buraya doğru yatırım yapmamız lazımdı. Biz de onlara bu yatırımlarla cevap vermek istedik, destek olmak istedik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Eyüpspor’un genel durumuna baktığımızda da inşallah sizle ve Cumhurbaşkanımızla görüşüp Eyüpspor stadını da ne hale getireceğimizi değerlendireceğiz. Hazırlıklarımız devam ediyor. Eğitimden sporuna, biliminden kültürüne kadar her konusunda varız. Hepsinde de olmaya devam edeceğiz“ şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.