Girişimcilik Dünyasında Hukuk, Güvence Anlamına Geliyor

Girişimcilik Dünyasında Hukuk, Güvence Anlamına Geliyor
Yayınlama: 25.12.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:29
A+
A-

2018 İnovasyon ve Tasarım Yılı kapsamında girişimcilik, inovasyon ve tasarım alanlarında çeşitli projelere imza atan Lüleburgaz Belediyesi, kent halkına sosyal fayda sağlamaya devam ediyor.

Girişimcilik Dünyasında Hukuk, Güvence Anlamına Geliyor

Özellikle girişimci ve girişimci adaylarına yönelik etkinlikler düzenleyen Lüleburgaz Belediyesi, girişimcilik serüveni boyunca desteklerini sunuyor. Bu doğrultuda girişimcilik ekosisteminde hukukun öneminden yola çıkan Lüleburgaz Belediyesi, Girişim Hareketi iş birliğiyle “Güvenden Güvenceye Girişimcilik ve Hukuk” sunumunu hayata geçirdi.

Lüleburgaz Belediyesi ve Girişim Hareketi tarafından ortaklaşa düzenlenen Güvenden Güvenceye Girişimcilik ve Hukuk etkinliğinde MGM Hukuk & Danışmanlık, Kurucu Ortak ve Avukat Mehmet Durmaz konuşmacı olarak yer aldı. Lüleburgaz İnovasyon Merkezi (LİMER) tarafından ev sahipliği yapılan sunuma girişimci ve girişimci adayları yoğun ilgi gösterdi.

Girişimcilerin hukuk bilgisine sahip olmaları şart

Lüleburgaz Belediyesi’nin genç girişimcilere yolculukları boyunca çeşitli hizmetler sunma hedefiyle hayata geçirdiği Lüleburgaz İnovasyon Merkezi (LİMER) kapsamında Girişim Hareketi iş birliğiyle düzenlenen Güvenden Güvenceye Girişimcilik ve Hukuk etkinliğinde hukuk kavramı ele alındı. Etkinlikte sunum yapan MGM Hukuk & Danışmanlık, Kurucu Ortak ve Avukat Mehmet Durmaz, girişimcilerin iş fikirlerini oluşturmaya başladıkları andan itibaren hukuk dünyasına dair bilgi edinmeleri gerektiğini vurguladı. Girişimcilerin hayal kırıklıklarına karşı önlem alabilmek adına güven kavramından ziyade güvence kavramından hareket etmeleri gerektiği salık verildi.

Etkinlikte, girişimcilerin ne kadar hukuk bilgisine sahip olmaları gerektiği, ihtiyaç duydukları bu bilgileri nasıl temin edebilecekleri ve girişimcilik yolculuklarında karşılaşma ihtimalleri olan hukuki süreçlere dair önemli bilgiler paylaşıldı. Türk Hukukunda kanunu bilmemenin mazeret sayılmayacağı ilkesinin altının çizildiği etkinlikte, girişimciliğin beraberinde getirdiği hukuki süreçler de ele alındı. İş fikrinin hukuki güvenliğinin yanı sıra ilerleyen aşamalarda işin ticarileşmesi, fikri ve sınai hakları, yatırımcılara açılmak, yatırım almak, çalışan almak, çıkış süreçleri, ortaklık ilişkileri, hak ve yükümlülükler, iş ve sosyal güvenlik hukuku gibi konulara dair değerli bilgilendirmeler yapıldı.

2015 yılında Mehmet Durmaz & Gökhan Bakar Avukatlık Ortaklığı (MGM Hukuk & Danışmanlık) ile meslek hayatına devam Mehmet Durmaz ise 2018 yılından itibaren Datacon Veri Danışmanlığı ile kişisel verilerin korunması alanında hizmet veriyor. Girişim Hareketi Kırklareli Lider Direktörlük görevinin yanı sıra TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Kocaeli İnsan Kaynakları Platformu ve GÜNDER üyelikleri bulunan Durmaz; özellikle girişimcilik, aile şirketlerinin kurumsallaşması, enerji piyasaları ve şirketlerin hukukla entegrasyonu alanlarında çalışmalarını sürdürüyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.