Google Fotoğraflar’a, yeni bir depolama yönetimi aracı geldi

Google Fotoğraflar’da ücretsiz ve sınırsız yedekleme dönemi 1 Haziran’da sona erecek. Bu tarihten sonra şirket, ücretsiz olarak 15GB …

Google Fotoğraflar’a, yeni bir depolama yönetimi aracı geldi
Yayınlama: 26.05.2021
Düzenleme: 13.12.2022 15:17
A+
A-

Google Fotoğraflar‘da ücretsiz ve sınırsız yedekleme dönemi 1 Haziran’da sona erecek. Bu tarihten sonra şirket, ücretsiz olarak 15GB depolama alanı sunacak. Bu depolama değişikliğinin öncesinde uygulamaya yeni bir depolama yönetimi aracı ekleniyor.

Ayrıca Bkz. “Android 12 ile ekran görüntüleri, Google Fotoğraflar’a otomatik yüklenmeyecek” İlginizi Çekebilir Android 12 ile ekran görüntüleri, Google Fotoğraflar’a otomatik yüklenmeyecek

Kullanıcı depolama alanı azaldığında bilgilendirilecek

Google yayınladığı bir blog gönderisi ile Fotoğraflar uygulamasına getirilen yeni özelliklerden bahsetti. Şirket, uygulamada depolama alanınızı kontrol etmenize ve saklamak istemeyebileceğiniz görsellerden kurtulmanıza yardımcı olabilecek yeni bir depolama yönetimi aracına sahip.

Yeni depolama yönetimi seçeneği tüm görselleri analiz ederek,  büyük boyutlu dosyalar, ekran görüntüleri ve bulanık fotoğraflar gibi bölümlere ayırır. Bu sayede kullanıcılar, silmek istediği görsellere daha rahat karar verebilecek.  

Google yaptığı açıklamayla 1 Haziran’dan önce yedeklenen hiçbir fotoğraf veya videonun 15GB’lık alandan düşürülmeyeceğini sadece belirtilen tarihten sonra gerçekleştirilen yedeklemelerde bu alanın kullanılacağı belirtildi.

Ayrıca 15GB depolama alanı azaldığı  zaman kullanıcıya hem uygulama içerisinde ve hem de e-posta ile bildirim yapılacak. Kalan depolama alanını kullanıcının daha önceki kullanımları ile kıyaslayarak ne kadar sürede bitebileceğine dair bir tahminde yer alacak.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet