“Hayaller ve Renkler” Resim Sergisi Venüs Sanat Galerisi’nde

“Hayaller ve Renkler” Resim Sergisi Venüs Sanat Galerisi’nde
Yayınlama: 07.10.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:30
A+
A-

Gülten Pekindağ Törün’ün ““Hayaller ve Renkler” Resim Sergisi Venüs Sanat Galerisi’nde sanatseverler ile buluşuyor.

“Hayaller ve Renkler” Resim Sergisi Venüs Sanat Galerisi’nde13 Ekim’de açılacak sergi, 24 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek.
Gülten Pekindağ Törün resim tutkusu ile ilgili olarak;
Aslında Kimya Yüksek Mühendisiyim. Yoğun iş hayatı içinde resimle pek ilgim olmadı. Emekli olduktan sonra eşimin işi gereği bir süre Manisa’da yaşadık. O dönemde oyalanmak için Kız Teknik Okulu’ndaki kurslara müracaat ettim. Resim kursu yoktu, yerine el işi kursunu önerdiler. Kumaş boyası ile sehpa ve masa örtüleri işleniyordu. Bir süre kursa katılarak tekniğini öğrendim ama örtü işlemek bana cazip gelmedi. Bu teknikle resim yapabilir miyim diye düşündüm. Duvardaki takvimde güzel bir resim vardı, bu resmi yaptım ve çok da iyi olduğunu gördüm. Sonra birkaç tane pano yaptım. Daha sonra da kartpostalları, özellikle de boğaz manzaralı olanları tablo haline getirdim. Duvarlarda asılacak yer kalmayınca resim yapmayı bir süre bıraktım. Ama yine de içim rahat etmedi, değişik resimler yapmak istedim.
Böylece şimdiki resimler ortaya çıktı. Daha çok DUYGULARIN ve OLUŞUMLARIN resimlerini yapıyorum. Bu resimlerde gizem saklı. O yüzden onları seviyorum.
dedi.

Açılış kokteyli 13 Ekim saat 15.00 de yapılacak olan sergi her gün 10.00 ile 18.00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.

Venüs Sanat Galerisi
Mustafa Mazharbey Cad. Mustafa Kaya Sokak No 2
Göztepe-Kadıköy
0216 565 3572

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.