“Hayata Sarı Not Bırak” projesine iki önemli ödül

“Hayata Sarı Not Bırak” projesine iki önemli ödül
Yayınlama: 14.11.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:25
A+
A-

Toplumda Hepatit B bilincini artırmak, daha çok insanın test yaptırmasını ve önlem almasını sağlamak amacıyla Santa Farma’nın koşulsuz katkılarıyla, Viral Hepatit Savaşım Derneği’nin hayata geçirdiği “Hayata Sarı Not Bırak” farkındalık projesi, Altın Örümcek ve Felis’te ödüle layık görüldü.

Bu yıl 75’inci yılını kutlayan, “sağlığa sağlıklı hizmet yolunda” ilkesiyle hizmet veren Santa Farma’nın koşulsuz katkıları ve Viral Hepatitle Savaşım Derneği’nin öncülüğünde hayata geçirilen “Hayata Sarı Not Bırak” projesi, Altın Örümcek Ödülleri’nde sağlık kategorisinde jüri özel ödülüne layık görülürken, Felis Ödülleri’nde ise  sağlık iletişimi bölümünde gerilla projesi kategorisinde başarı ödülünü aldı.

Dört ayda yaklaşık dört milyon kişiye ulaşan “Hayata Sarı Not Bırak” projesi kapsamında Türkiye’nin en çok izlenen sokak röportaj kanalı Sarı Mikrofon ile işbirliği yapıldı ve sevilen oyuncu Hayrettin’in proje sözcülüğüyle sokak röportajları gerçekleştirildi. Viral videolarda insanlara “Türkiye’de 1.8 Milyon kişi için ‘B’ ne ifade ediyor?” sorusu yöneltildi. İnsanlar Hepatit B hakkında bilgilendirdi.

Altın Örümcek jüri özel ödülünün sahibi
Bu yıl 17’ncisi düzenlenen Altın Örümcek Ödülleri’nde 1469 proje yarıştı. Jüri değerlendirmeleri sonucu finale kalan 245 proje arasından kazananların açıklandığı gecede Hayata Sarı Not Bırak projesi sağlık kategorisinde jüri özel ödülüne layık görüldü.

Felis Ödülleri’nden başarı ödülü
14’üncüsü düzenlenen Felis Ödüllerinde ise sağlık kategorisi gerilla projeler bölümünde Hayata Sarı Not Bırak projesi tek başına kısa listeye kalarak Felis başarı ödülünü kazandı.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet