Heybeliada Çamlimanı’nda 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında 8 bin 900 yeni fidan dikildi
Heybeliada’da geçen yıl 12 Temmuz’da 6.9 hektar ormanlık alanın yandığı Çamlimanı mevkiinde, bu yıl 21 Ağustos günü 7.14 hektarlık alan yandığı Bayraktepe mevkiinde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 7 bin 100 kızılçam, bin 300 fıstıkçamı, 500 erguvan olmak üzere toplamda 8 bin 900 fidan dikildi. Orman Genel Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen etkinliğe, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Adalar Kaymakamı Dr. Mustafa Ayhan, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Orman Genel Müdürlüğü il temsilcileri, Adalar Belediyesi Meclis Üyeleri, partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ile ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katıldı.
1 | 8
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi-2
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi
2 | 8
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi-3
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi
3 | 8
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi-4
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi
4 | 8
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi-5
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi
5 | 8
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi-6
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi
6 | 8
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi-7
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi
7 | 8
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi-8
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi
8 | 8
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi-9
Heybeliada Çam Limanı'na 8 bin 900 yeni fidan dikildi
Heybeliada Zeytinlik mevkiinden gelen resimlerdeki içler acısı görüntüler tepki çekti. Adalar Belediyesi’nin toplamadığı atıkların üst üste yığıldığı görülüyor. İstanbul’un, Marmara’nın incisi dediğimiz Adalar’daki bu görüntüler vatandaşların “burası adamı” diye sorgulanmasına neden oldu. Görüntülerde koltuktan tut sandalye, masa, inşaat atığı, vb. gibi bir çok atık mevcut. Kötü kokuya ve görüntü kirliliğine...
Adalıların ‘Azmanbüs’ olarak adlandırdığı çok tepki çeken elektrikli minibüslerin ada dokusuna uymadığı, bölgeye zarar verdiğini savunan bir grup ilçe sakini, Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) binası önünde eylem yapmıştı. Eylemle ilgili yeni video görüntüleri ortaya çıktı. Elektrikli minibüsleri “azmAzmanbüs protestoları bu sefer Saraçhane’ye sıçradı!anbüs” olarak niteleyen ada sakinleri, ellerindeki “Ada...
Adalar kaymakamlığı, resmi web sitesinden bir açıklama yaparak, ticari işletme sahipleri ve esnafların mağduriyet yaşamaması adına ivedilikle İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliğine müracaat etmeleri gerktiğini belirtti. Adalar Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklama şöyle; “Kıymetli Adalılar,İlçemiz sınırları içerisinde ikamet eden; 66 yaşından gün almış, özel gereksinimli vatandaşlarımızın ve adada ticari faaliyette bulunan...
Adalar’da devasa minibüs tartışmaları, eylemleri sürerken ulaşımdaki sorunlar da bitmiyor. Akülü araçların toplanmaya başlamasından sonra bireysel akülüleri olan ada sakinlerinin de eleştrileri devam ederken, mevcut ulaşımdaki araçlara da talep arttı. Bireysel akülü araçların toplanmasına destek verenlerin yanısıra destek vermeyenler de bir hayli fazla. Adaları bir rant kapısı olarak görmek istemeyen...
Adalar Kent Konseyi Olağan Seçimi Büyükada Çelik Gülersoy Kültür Merkezi / Adalar Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda geçekleşti. Seçimde Adalar Belediye Başkanı Ali Ercan Akpolat ve avanesinin desteklediği Zeynep Ablak ile Ali Mengü Şeker başkanlık için yarıştı. 103 oyun kullanıldığı birinci turda Zeynep Ablak 46, Ali Mengü Şeker 57 oy aldı....
Adalıların ‘Azmanbüs’ olarak adlandırdığı çok tepki çeken elektrikli minibüslerin ada dokusuna uymadığı, bölgeye zarar verdiğini savunan bir grup ilçe sakini, Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) binası önünde eylem yaptı. Elektrikli minibüsleri “azmanbüs” olarak niteleyen ada sakinleri, ellerindeki “Ada yolu yaya yolu”, “Adalar şehirleşmesin” yazılı dövizlerle slogan atarak tepkilerini dile getirdi....