Hitachi Vantara Yetkili Eğitim Merkezi İstanbul’da açıldı

Hitachi Vantara Yetkili Eğitim Merkezi İstanbul’da açıldı
Yayınlama: 06.12.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:25
A+
A-

Hitachi Vantara Türkiye, distribütörlerinden Linkplus’ı yetkili eğitim merkezi olarak atadı

Linkplus bünyesinde açılan Hitachi Vantara Yetkili Eğitim Merkezi, müşterilerin ve iş ortaklarının Hitachi Vantara çözümlerini çok daha etkin ve yetkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlayacak.

Dijital altyapı ve çözümleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Hitachi Vantara, Türkiye’de distribütörlük faaliyetlerini başarıyla sürdüren Linkplus’ı yetkili eğitim merkezi olarak atadı. Linkplus bünyesinde yer alacak yeni Hitachi Vantara Yetkili Eğitim Merkezi, müşterilerin ve iş ortaklarının Hitachi Vantara ürün, çözüm ve sistemlerini çok daha etkin ve yetkin bir şekilde kullanabilmelerine olanak tanıyacak.

Kapsamlı eğitim takvimi ile müşterilere sürekli teknik eğitimler sağlayacak olan yetkili eğitim merkezi, yeni veri depolama platformu Jupiter’in yanı sıra Lumada ile yapay zeka, Pentaho ile analitik platform ve Rean Cloud ile bulut teknolojileri alanında müşterilerin uzmanlıklarını ve yetkinliklerini artırarak Hitachi Vantara ürün ve çözümlerini daha etkin kullanabilmelerini sağlayacak. 3 ila 5 gün arasında sürecek eğitimleri tamamlayan katılımcılara Hitachi Vantara sertifikası verilecek.

Yetkili eğitim merkezi olarak Linkplus’ın seçilmesinin en büyük nedeninin Hitachi Vantara’ya yaptığı katkılar olduğunu belirten Hitachi Vantara Kıdemli Kanal Müdürü Özlem Köklü Avcı, “Linkplus’la olan ilişkilerimizi eğitim alanında geliştirmek, büyütmek, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızın ürünlerimizi ve çözümlerimizi daha yetkin ve etkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlayacak bir ortam oluşturmak ve eğitimli bir kullanıcı kitlesi yaratmak bizim en büyük önceliklerimiz arasında yer alıyordu. Bu eğitim merkezi, Türkiye’deki müşterilerimizin yetkinliklerini ve uzmanlıklarını en üst düzeye çıkararak ürün ve çözümlerimizden en iyi faydayı elde edebilmeleri açısından çok büyük önem taşıyor. İhtiyaç duyulabilecek her türlü kaynağın ve deneyimli eğitmenlerin bulunduğu eğitim merkezimiz müşterilerimizin hayatına dokunarak iş problemlerine yardımcı olmamıza ve hayatlarını kolaylaştırmamıza olanak tanıyacak” dedi.

Distribütör oldukları ilk günden itibaren Türkiye’de bir eğitim merkezine ihtiyaç duyulduğunu ve bu görevi üstlenmek istediklerini Hitachi Vantara yetkilileri ile paylaştıklarını ifade eden Linkplus İş Geliştirme Direktörü Cenk Soyluoğlu sözlerine şöyle devam etti: Bugün bu hayalimizin gerçeğe dönüşmesinden dolayı son derece mutluyuz. Eğitim merkezimiz sahip olduğumuz bilgi birikimini ve deneyimlerimizi müşterilerimize ve iş ortaklarımıza aktarabilme fırsatı sağlayacak. Tüm eğitimler bizim binamızda gerçekleştirilecek. Hitachi Vantara, ilk distribütör olduğumuzda sadece bir veri depolama çözüm üreticisiyken zaman içerisinde satın alınan şirketlerle birlikte kurumların dijital dönüşüm yolculuğunda ihtiyaç duyabilecekleri tüm çözümleri tek tek portföyüne kattı. Dolayısıyla, eğitim merkezimizde verilecek eğitimlerde gerek Hitachi Vantara’nın son derece güçlü olduğu kurumsal veri depolama çözümleriyle ilgili, gerekse yeni nesil bulut teknolojileri ve verinin çok daha iyi kullanılabilmesine olanak tanıyacak, kurumların gerçekten fayda sağlayacakları eğitimler yer alacak.”

Hitachi Vantara’nın içinde bulunduğu bölgede Dubai’den sonra açılan ikinci merkez olarak hizmet verecek olan İstanbul’daki yetkili eğitim merkezine, sadece Türkiye’den değil yurtdışından da katılımcıların büyük ilgi göstermesi bekleniyor. İlk eğitim 6 Ocak 2020 tarihinde verilmeye başlanacak.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet