İstanbul’da Düzenlenen Sanat Günlerine Yoğun İlgi

İstanbul’da Düzenlenen Sanat Günlerine Yoğun İlgi
Yayınlama: 25.02.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:29
A+
A-

“Geleneksel Art Boya Sanat Günleri – 2019” etkinlikleri, bu yıl 22-24 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşti.

Her yıl düzenli olarak yapılan etkinlik çerçevesinde, fotoğraf sergisi, sanatçı workshopları, atölye çalışmaları ve eğitim programları yer aldı. Etkinlik, yaklaşık 2.200 metrekarelik bir alanda gerçekleştirildi.

Fotoğraf meraklılarının çok özel bir fotoğraf sergisiyle karşılaştıkları sanat günlerinde, serginin konusu ”Sevgi” olarak belirlenmişti. Özellikle genç fotoğraf sanatçılarını desteklemek, onlara yol açmak amacıyla, Küratör Tahsin Aydoğmuş tarafından seçilen fotoğraflar, orijinal  Hahnemühle kağıda,  Fine Art baskı olarak hazırlanmış ve müze camıyla özel olarak çerçevelenmiş.

Bu yıl sanat günleri kapsamında gerçekleşen bir önemli etkinlik de, Fotoğraf Sanatçısı Kerim Suner’in tarafından yapılan, 1800’lü yılların baskı tekniği “Albümen Baskı” oldu. Sınırlı sayıda yapılan bu baskılar etkinliğin en ilgi çekici yanlarından birini oluşturdu.

Fotoğrafçılar ya da fotoğraf öğrencilerine  (kendilerine ait 300 dpi bir iş ), bir sanatsal baskı tekniği olan Fine Art baskı yapma şansının verilmesi ise bu yıl ki sanat günlerinin sürprizi olarak sanatseverlerin karşısına çıktı. Ayrıca Fine Art baskı ile Digital Fine Art limitli baskı konusunda bilgi almak da mümkün oldu.

Bunların yanında akrilik, suluboya, baskı teknikleri, botanik illüstrasyon, tezhip ve edirnekari gibi çok sayıda farklı etkinliğin izlenebildiği sanat günlerine 1.200 kayıtlı katılımcı iştirak etti.

Sanatla ilgili üretimi olan, sanatsal çalışmalar içinde olan herkes, etkinlikler süresince hem sanatçılardan hem de Art Boya yetkililerinden sanat malzemeleri ve teknikler hakkında detaylı bilgi alma imlanına sahip oldular ve workshoplara ve atölye çalışmalarını izleyerek, sergiyi ziyaret ettiler.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet