‘İYİ Parti’nin güneşi balçıkla sıvanamaz’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Onların attığı çamur bize yapışmaz, sürdüğü balçık İYİ Parti güneşini sıvayamaz” dedi. Akşener, partisinin dünkü grup toplantısında özetle şunları söyledi:

‘İYİ Parti’nin güneşi balçıkla sıvanamaz’
Yayınlama: 01.12.2023
A+
A-

ERDOĞAN’A SÖZLEŞME YANITI: Her gün ülkemizin dört bir yanından, artık sokak ortalarına kadar taşan kadına yönelik şiddet görüntüleri geliyor. Ama Sayın Erdoğan, ‘İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmemizin kadın hakları ve şiddetle mücadeleye en küçük olumsuz bir etkisi olmamıştır’ diyor. Madem öyle, İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmemizin kadınlar üzerinde nasıl olumlu bir etkisi oldu, çık onu açıkla.

DEPREME HAZIRLIKLI ŞEHİR YOK: Şubat depreminden sonra bir ay boyunca depreme karşı ne kadar hazırlıksız olduğumuzu konuştuk. Bütçe planında, her an olabilecek Marmara, İzmir, Bingöl depremine karşı bir hazırlık yok. İnsanlarımız bu betondan tabutlarda oturmaya devam ediyor. Depreme hazırlıklı tek şehrimiz bile yok.

İTTİFAKLARA DAYANMAYIZ: Bugün, kaç cepheden hedef alınırsa alınsın, hangi kirli tuzaklar kurulursa kurulsun, İYİ Parti’nin güneşi ilk günkü ışıltısını koruyor. Çünkü İYİ Parti, birilerinin kariyer basamağı olsun diye, siyaset simsarlarının kirli düzeni sürsün diye kurulmadı. İYİ Parti, ittifaklara dayanıp yan gelip yatmak için de kurulmadı… Dün yüzde 60 borazanlığı yapanlar bugün utanmadan İYİ Parti analizleri kasıyorlar. Ancak, onların attığı çamur bize yapışmaz, sürdüğü balçık İYİ Parti güneşini sıvayamaz. Onların estirdikleri fırtınalar bizden toz dışında bir şey alamaz.

‘Randevu istedi, verdim’

Akşener, grup çıkışında Özgür Özel’in bugün kendisini ziyaret edecek olmasıyla ilgili soruya “Sayın Özel randevu istedi, ben de verdim, bilmiyorum gerisini” yanıtını verdi.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet