KİGDER Koro’sundan ZİÇEV Yararına Konser

KİGDER Koro’sundan ZİÇEV Yararına  Konser
Yayınlama: 28.11.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:25
A+
A-

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Korosu, Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) yararına konser düzenleyecek.

KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 3 Aralık Salı akşamı gerçekleştirilecek konsere tüm Kayseri’lilerin davetli olduğunu söyledi.Kayseri’de özellikle ev kadınlarının ev ekonomisine katkısı ve meslek edindirme konuları başta olmak üzere farkındalığa dayalı faaliyetlerle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran KİGDER, 3 Aralık Salı akşamı da ZİÇEV Kayseri Şubesi yararına konser düzenleyecek.

Konser öncesi provalarını sürdüren KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu ve Koristler, ZİÇEV Kayseri Şubesini ziyaret etti.Kayseri ZİÇEV Onursal Başkanı Süleyman Sağlam, Kayseri ZİÇEV Başkanı Asuman Talaslıoğlu ve Okul Müdürü Zeliha Ekinci tarafından karşılanan KİGDER Koristleri, hep birlikte öğle yemeğinde buluştular.


Kayseri ZİÇEV Onursal Başkanı Süleyman Sağlam’ın duygusal konuşması dikkat çekti. Süleyman Sağlam konuşmasında, ZİÇEV’in önemine değindi ve ZİÇEV gibi kurumlarda görev almanın gönüllülük esasına dayalı olduğunu hatırlattı.Daha sonra konuşan KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, ZİÇEV yararına neden konser düzenlediklerinin altını çizerek, “Biz niye konser veriyoruz, çünkü Dernek olarak bizim misyonumuz kadınları güçlendirmek. Kadınları her alanda güçlendirmek. Kadınların çocuklarına bakım olanaklarının sağlanması, bu tarz okulların güçlendirilmesi dolayısıyla kadını güçlendirecek. O nedenle biz böyle bir konserle böyle bir okula yardımcı olmayı planladık. Bizim asıl amacımız kadınları güçlendirmek, kadınlara destek olmak. 3 Aralık Salı Akşamı Saat 20.00’da Kadir Has Kongre Merkezi’ndeki  konserimize tüm Kayseri’lileri davet ediyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Ada Gazetesi Adalar ile ilgili bildirim almak ister misiniz? Hayır Evet