Kınalıada Cami Allah’a emanet

Kınalıada Cami Allah’a emanet
Yayınlama: 04.01.2019
Düzenleme: 13.12.2022 15:29
A+
A-

Kınalıada Camisinin bir süredir imam ve müezzinden yoksun olarak cemaatin ibadet yaptığı ortaya çıktı. Büyükada Hamidiye Camisi’nde de imam yok.

Kınalıada Camisinin, lojman olmaması nedeniyle sınavlara katılıp başarılı olan imam ve müezzinin adayı tercih etmediği ve bu yüzden kınalıada Camisi’nde imam ve müezzinden yoksun olarak cemaatin ibadet yaptığı, Büyükada Hamidiye Camisinin ise sınavlarda başarılı olan imamların lojman olmasına rağmen adayı tercih etmemesi nedeniyle camide imam olmadığı belirtiliyor.

CENAZE NAMAZLARINDA SELA OKUNMUYOR!

Kınalıada Camii’nde imam ve müezzin olmaması nedeniyle cemaat namazını kendisi kılıyor. Cenaze namazlarında ise sela okunmuyor. Ayrıca, Kınalıada Camisi en çok imam değiştiren cami olarak literatüre geçmiş bulunuyor.

2019 YILINDA 6100 PERSONEL KADROYA KATILACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı açıklamada 2019 yılında 6 bin 100 personeli kadrosuna katmaya hazırlanıyor. Diyanet başta 4 bin imam, 400 müezzin, 50 Kur’an Kursu hocası olmak üzere kadrolu ve sözleşmeli personel alımı yapacak. Peki Diyanet başvuruları ne zaman başlayacak? Diyanet personel alım başvuruları nereye yapılacak? İşte diyanet alımlarına ilişkin son dakika haberleri…

Diyanet İşleri Başkanlığının yaptığı açıklamada 2019 yılında 6 bin 100 personeli kadroya katılacağı belirtildi.. Diyanet başta 4 bin imam, 400 müezzin, 50 Kur’an Kursu hocası olmak üzere kadrolu ve sözleşmeli personel alımı yapacak. Peki Diyanet başvuruları ne zaman başlayacak? Diyanet personel alım başvuruları nereye yapılacak? İşte diyanet alımlarına ilişkin son dakika haberleri…

Diyanet İşleri Başkanlığı’na ihtiyaçlar doğrultusunda 2019’da 200’ü kadrolu, 5 bin 900’ü sözleşmeli olmak üzere 6 bin 100 personel istihdam edilecek. Buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019’da kadrolu 50 Kur’an kursu öğreticisi, 100 imam-hatip ve 50 müezzin-kayyım istihdam edilecek. Kurum ayrıca bin 500 Kur’an kursu öğreticisi, 4 bin imam-hatip ve 400 müezzin-kayyımı da sözleşmeli alacak. Böylece kurum toplamda 6 bin 100 personeli istihdam etmiş olacak.

SINAVDA BAŞARILI OLANLAR ATANACAK

Diyanette boş olan kadrolar için yapılacak sınavlar sonucu başarılı olan personelin atama işlemleri de gerçekleştirilecek. Kadroların etkin ve verimli kullanılabilmesi için norm kadro yönergesi çıkarılmasına ilişkin çalışmalar sürdürülecek. 

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.