Kültür sanat, siyaset, tarih ve akademi Penfest’te buluşuyor

Kültür sanat, siyaset, tarih ve akademi Penfest’te buluşuyor
Yayınlama: 31.10.2018
Düzenleme: 13.12.2022 15:30
A+
A-

Prestij kalem üreticileri 2-3 Kasım günlerinde Çırağan Sarayı’nda düzenlenecek Penfest’te bir araya gelecek.

Kültür sanat, siyaset, tarih ve akademi Penfest’te buluşuyor2 Kasım Cuma günü Metin Uca’nın sunumuyla gerçekleşecek festivalin açılışında Prof. Dr. Nabi Avcı, Doğan Hızlan, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Buket Uzuner, Feridun Andaç, Koray Şerbetçi ve Prof. Dr. Muhittin Şimşek gibi kültür sanat, siyaset, tarih ve akademi alanının önemli isimleri yapacakları söyleşiler ve konuşmalarla yer alacaklar

Dünyaca ünlü prestijli kalem markalarının özel tasarımları ilk kez 2-3 Kasım günlerinde Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek Penfest’te sergilenecek. Kalem işleme sanatçılarının eşsiz eserlerinin konuklara tanıtılacağı, markakalem.com tarafından düzenlenen festivalde kültür-sanat, siyaset, tarih ve akademiden ünlü isimler de yer alacak.

Nabi Avcı da Penfest’te

Açılış konuşmalarını yazar ve eleştirmen Doğan Hızlan ile eski Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın yapacağı festivalde, Türk edebiyatının ünlü kalemleri Buket Uzuner ve Feridun Andaç ile söyleşiler yapılacak. Saat 13.00’ten 17.30’a kadar sunucu ve yazar Metin Uca ile 6 kez ‘Kalemin Doğrusu’ yarışması yapılırken, yarışmacılara sürpriz hediyeler dağıtılacak. Saat 13.30’da ‘Yazı Tükanı’ ile kaligrafi sanatının incelikleri gösterilecek, hemen ardından da Koray Şerbetçi ve Prof. Dr. Muhittin Şimşek kalemin derin tarihi hakkında bilinmeyenleri anlatacaklar. İlk günün son oturumlarında ise Derya Aslan’ın keyifli sohbeti ve soruları eşliğinde ünlü akademisyen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile ‘Kalem ve Diploması’, Prof. Dr. Nabi Avcı’yla da kalemler üzerine özel bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Dünya markaları geliyor

Festivale; Clairefontaine, Kilk, Manuscript, Colorverse, Sheaffer, Tomoe River, Waldmann, Cross, De Atramentis, E+M, Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, J. Herbin, Kaweco, Lamy, Montblanc, Montegrappa, Namiki, Noodler’s, Parker, rOtring, Visconti, Diplomat, Scrikss, Tibaldi, Twsbi, Pilot, Rhodia ve Waterman gibi dünyaca ünlü kalem markaları katılacak. Tasarım harikası özel seriler koleksiyonerlerle ve kalem tutkunlarıyla bir araya gelecek. Kalem defilesi ile sergisi niteliğindeki Penfest’e katılmak isteyenler ayrıntılı bilgiye penfest.com.tr’den ulaşabiliyor ve rezervasyon yaptırabiliyor.

Bir Yorum Yazın

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.