Kurtulmuş’tan siyasi partilere ziyaret

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, parti ziyaretleri kapsamında dün Saadet Partisi, CHP ve AK Parti Meclis gruplarını ziyaret etti.

Kurtulmuş’tan siyasi partilere ziyaret
Yayınlama: 18.11.2023
A+
A-

ANKARA Milliyet – Kurtulmuş, önce Saadet Partisi Grup Başkanı Selçuk Özdağ, Grup Başkanvekilleri İsa Mesih Şahin ve Bülent Kaya ile görüştü. Yarım saat süren toplantının ardından Özdağ, “Meclis’in işleyişiyle ilgili konuştuk. Memleketimizin meseleleri hakkında görüş alışverişinde bulunduk” dedi.

Kurtulmuş, ardından CHP Genel Başkan Özgür Özel ile görüştü. Özel, basına kapalı görüşmenin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada Kurtulmuş’un iade-i ziyarette bulunduğunu samimi bir ortamda gerçekleştiğini belirtti. Özel, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin soruya, “Numan Bey ile olan görüşmede konu olmadı. Bizim Anayasa Mahkemesi’ni zayıflatacak, aldığı kararların uygulanmamasına sebebiyet verecek, bu yargı darbesini meşrulaştıracak bir şeyin içinde olmamız zaten mümkün değil” dedi.

Kurtulmuş’un son ziyareti, AK Parti’ye oldu. Kurtulmuş, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler ve Grup Başkanvekilleri ile görüştü. Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Kurtulmuş, “Anayasa ve İçtüzükle ilgili meselelerin çok büyük ihtimalle yerel seçim sonrasındaki döneme kalacağı aşikardır. Bize düşen, bu süreçte müzakere ortamı için diyalogları artırmak” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.